Ana Sayfa Ürün İncelemeleri Konvektör Isıtıcı

Konvektör Isıtıcı

0 3832

Konvektör ısıtıcı ülkemizde yeni bir alan oluşturmaya başladı. Avrupa’da kullanıma başlanılan ve fiyat – performans konusunda tüketicilerin dikkatini çeken bu ısıtıcılar Vigo markasıyla ülkemizde de hayat buldu.

Yapısı ve kullanımı konusunda pek fazla bilgi bulunmayan konvektör ısıtıcılar, tasarım bakımından peteğe benzemektedirler. Birçok farklı tasarım ve renk ile tüketicilere sunulan bu ısıtıcılar manuel ve dijital olarak iki farklı modelde satılmaktadır. Birçok yenilikçi özelliği, güvenilir sistemi ve her dekorasyona tipine uygun tasarımlarıyla fark yaratmayı hedefleyen konvektör ısıtıcı modellerini dilerseniz yakından inceleyelim.

Konvektör Isıtıcılar

Manul Konvektör Isıtıcı

manuel-konvektor-isitici

Vigo tarafından %100 Türk malı olarak üretilen manuel konvektör ısıtıcı, isminden de anlaşılacağı gibi manuel kontrol ayarı ile çalışmaktadır. Düşük yüzey sıcaklığı ile dikkat çeken manuel konvektör ısıtıcılar, 1000-1300-2000 watt model seçenekleri ile satışa sunulmuştur. Dilerseniz duvara monte edebileceğiniz bu ısıtıcıları yere de sabitleyebilirsiniz. Kolay kurulumları ile beklentileri karşılayan ısıtıcılar, taşınabilir ayaklı tasarımları ile şimdiden popüler olma yolunda ilerliyor.

Kısa süre içerisinde istenilen sıcaklığa ulaşabilen konvektör ısıtıcı, az yer kaplamaları ve hafif olmaları nedeniyle tercih sebebi olmaktadırlar. Dengeli ısı dağılımı sayesinde tek bir noktaya ısı vermeyen konvektör ısıtıcılar, havadaki tozu yakmayıp, kötü koku da oluşmasının önüne geçerler. Isınmasını istediğiniz alanın daima ferah olmasını sağlayan bu ısınma cihazları, içerisinde insan sağlığına zarar verecek hiç bir kimseyal maddeyi barındırmamaktadır.

Dijital Konvektör Isıtıcı

dijital-konvektor-isitici

Bu cihazlar dijital olduğu için daha fazla özellik ile tüketicilere sunulmaktadır. İstenilen alanın en kısa sürede, en az enerji harcayarak ve en güvenli biçimde ısıtılmasını sağlayan konvektör ısıtıcılar, doğalgaz ve diğer elektrikli ısıtıcıların aksine baş ağırısı yapmamaktadır. Dijital konvektör ısıtıcıların özelliklerine göz atacak olursak;

  • Hassas oda sıcaklığı kontrolü,
  • Çocuk kilidi,
  • IP24 özelliği (Su koruma sınıfı),
  • Akıllı enerji sistemi,
  • Ortam sıcaklık göstergesi,
  • Enerji tüketim göstergesi,
  • Zaman ayarlı açma kapama,
  • Askılı ve sabit ayak seçeneği,
  • Kaliteli fırınlanmış boya,
  • Elektronik termostat

Konvektör Isıtıcıların Kullanıldığı Bazı Yerler

İstenilen ortamları doğal ve güvenilir şekilde ısıttığın için bazı hayvanat bahçeleri de konvektör ısıtıcıları kullanmayı uygun görüyor. Bunlardan birisi de Bursa Hayvan Bahçesi. Aşağıdaki fotoğraflar Bursa Hayvanat Bahçesi’nde çekilmiştir. Hayvanların rahatsız olmadan ısınabilmesi için konvektör ısıtıcılar tercih edilmiştir. Eğer sizde evinizin ısınma ihtiyacını uygun maaliyetli, güvenilir ve kolay kullanılabilir bir cihaza bırakmak istiyorsanız bu ısıtıcıları mutlaka düşünmelisiniz.

konvektor-isiticilar-1 konvektor-isiticilar-2 konvektor-isiticilar-3 konvektor-isiticilar-4

Elektrikli Konvektör Karşılaştırma Tablosu

tablo2

Ayak Isıtıcı Karşılaştırma Tablosu

Ayak Isıtıcı Karşılaştırma Tablosu copy

 

Yorum Yok

Yanıtla