Ana Sayfa Cep Telefonu Lenovo Akıllı Telefonları Türkiye Pazarına Giriyor!

Lenovo Akıllı Telefonları Türkiye Pazarına Giriyor!

0 8273

lenovo akıllı telefon lansmanıÜlkemizdeki geniş akıllı telefon pazarına Lenovo’da giriş yaptı. Farklı beklentilere farklı akıllı telefon modelleriyle çözüm olmayı isteyen Lenovo, cihazlarının tanıtımını İstanbul’da yaptı.

Aymar de Lencquesaing (Lenovo Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEA Başkanı) ve Gülfem Çakmakçı‘nın (Lenovo Türkiye Genel Müdürü) katılımıyla gerçekleştirilen Lenovo akıllı telefon lansmanında, farklı segmentlerdeki cihazlar görücüye çıktı.

eçtiğimiz günlerde KVK ve İndeks Bilgisayar ile resmi distribütörlük anlaşması yapan Lenovo, cihazlarının satışını, operatör, bayi ağı ve perakende zincirler vasıtasıyla yapacak. Lansmanda VIBE Z2 Pro, VIBE Z, VIBE X2, S850, A319 ismindeki akıllı telefon modelleri tanıtıldı. Giriş seviyesine Lenovo A319 modeli hitap ederken, üst segment cihaz arayanlara Lenovo VIZE Z2 Pro modeli çözüm olacak. 

Motorola Cihazlar Artık Türkiye’de Satılmayacak!

Aymar de Lencquesaing, Lenovo’nun ülkemizdeki başarısı ve akıllı telefon pazarına girişi hakkında bazı açıklamalar yaptı. Aymar de Lencquesaing, IBM’in x86 sunucu birimini bünyesine katılmasının da içinde bulunduğu bir çok önemli satın alma ve ortaklıkların geliştiği bu yıl, Lenovo 42,3 milyar dolarlık pazar gücüne ulaşarak, pazarın 3. büyük ismi haline geldiğini söyledi.

Geçen yıl toplamda 55 milyon PC satışı yaptıklarını söyleyen Aymar de Lencquesaing, tablet ve telefonların toplamından oluşan akıllı cihazlarda bu rakamın üzerine çıkıp 59 milyona ulaştığını açıkladı. Motorola Mobility‘yi Google’dan almak için gerekli resmi süreci aştıklarını söyleyen Aymar de Lencquesaing, artık Motorola cihazlarını Türkiye’de satmayı düşünmediklerini sözlerine ekledi.

Ülkemizde satışı yapılan 4 üründen birinin Lenovo modeli olduğunu söyleyen Gülfem Çakmakçı (Lenovo Türkiye Genel Müdürü) ise PC kategorisinde liderliğini kimselere kaptırmayan Lenovo’nun akıllı telefon kategorisinde de önemli bir yer elde etmesi açısından Türkiye’ye açıldığını dile getirdi. Akıllı telefon dünyasındaki oyunu yeniden ele aldıklarını söyleyen Çakmakçı, Lenovo markasının ülkemizde oldukça geniş bir yelpazeye sahip kaliteli ve uygun fiyatlı cihazlarıyla tüketiciyi sevindireceğini söyledi.

Şimdilik Z2 ve A319 modelleriyle piyasaya çıkan Lenovo’nun, Z2 Pro modelini önümüzdeki ay bizimle buluşturması bekleniyor. Cihazlar 399 – 1899 fiyat etiketi aralığında olacak.

Yeni Lenovo Akıllı Telefonların Görünümleri

Lenovo Vibe Z2 Pro

Lenovo Vibe Z

Lenovo Vibe x2

Lenovo S850

Lenovo A319

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla