Ana Sayfa Bilişim Tablet Lenovo ThinkPad Tablet 8

Lenovo ThinkPad Tablet 8

0 2341

ThinkPad Tablet 8: Küçük, Mükemmel ve Bütün İş Kolları İçin

Lenovo daha önceden birçok şirket gibi birçok tablet çıkarttı ve en son çıkan ThinkPad’de bu zamana kadar yaptıkları arasında en iyisi olduğunu söyleyebiliriz. Lenovo bu ürünle standart bir tableti daha akıllı ve çekici hale getirdiğini söyleyelim. Buna göre oldukça yüksek bir çözünürlük olan 1920 x 1200 çözünürlüğü 8.3 inç’e koymayı başarmış. Bu da inç başına piksel araştırması yapıldığında ürünü belki de şuanda piyasanın en iyisi yapıyor.

ThinkPad, Lenovo’nun klasikleşmiş ThinkPad görünümünde olacak ama bu defa 8 inçlik boyutuyla . Açıkçası kendi boyutuna göre biraz ağır bir tablet olmuş neredeyse aynı boyutlardaki iPad Mini ile kıyasladığımız zaman neredeyse normal iPad ağırlığında ama bu da ürün konusunda insana daha güvenilir ve sağlam izlenimi bıraktırıyor. Yeni teknoloji gelişmediği sürece hafif olan parçalar ve kırılmaya yıpranmaya daha müsait oluyorlar.

Lenovo ThinkPad Tablet 8 üzerinde bulunan iyi bir işlemci ile beraber daha da hızlı bir performans ortaya koymaya başladığını belirtelim. Ayrıca yüksek çözünürlüklü ekranında Windows Phone 8.1 işletim sistemi gayet güzel görünüyor. Arkalı ve önlü 2 tane kamera ekrandaki fotoğrafların güzelliğini olumlu anlamda etkiliyor.

Lenovo ThinkPad 8

Bu üründe daha önceden yapılan tabletlere göre klavye destekleme özelliği koyulmamış bunda amacın ne olduğunu bilemiyoruz fakat önceki Lenovo tabletler genel de klavyeli olduğundan dolayı bunda bu özelliğin bulunmaması bizi biraz şaşırttı. Bunun yanında 8 inçlik boyutunun avantajları hakkında konuşmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Genel olarak insanlar 8 inçli boyutu bir şeyler okumaya müsait olmasından ve taşınmasının kolay olmasından dolayı tercih ediyorlar. Fakat bunun yanında küçükler için daha sempatik gelmesi pazarlama konusunda bu ürünleri büyük boyutlardaki tabletlere oranla avantajlı duruma sokuyor.

Listede batarya ömrü ile alakalı verilen rakam 8 saat yazıyor tabi ki yoğun kullanımda normal olarak bu süre biraz daha aşağıya çekilebiliyor fakat bu konuda herhangi bir deneme olmadığını da belirtmek gerekli. Bunlara ek olarak yanında verilen özel şarj kablosu ile normalde tabletin şarj edilme süresinden fark edilecek kadar avantaj sağladığını söylememiz gerekli.

Lenovo ThinkPad Tablet 8 Teknik Özellikleri

 • İşlemci: Intel Z3770 4 Çekirdekli – 2.39GHz
 • Hafıza: 2GB
 • Ekran: 8.3-inç, 1,920×1,200
 • İşlemci: Windows 8.1 Pro ($100 option)
 • Kamera: Front: 2MP; Rear: 8MP
 • Depolama: 64 — 128GB
 • Portlar: USB 3.0 Micro-B, microHDMI, MicroSD Girişi
 • Bağlantı: Wi-fi 802.11a/b/g/n; Bluetooth 4.0
 • Batarya: 8 Saat
 • Boyutlar: 5.19″ x 8.83″ x 0.35″
 • Ağırlık: 440 Gr

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla