Ana Sayfa Cep Telefonu LG Nexus 5

LG Nexus 5

1 24021

LG Nexus 5 Google’ın kullanıcılar ile buluşturduğu Android KitKat 4.4 işletim sistemine sahip ilk cihaz olarak kullanıcılar ile buluşturuldu. İlk kez Teknodiyalog’da satışa sunulan LG Nexus 5, üstün özelliklerini uygun fiyatıyla harmanlayan oldukça kaliteli bir cihaz olarak akıllı telefon piyasasında kendisine yer buldu.

LG Nexus 4 modelini 2012 yılında kullanıcılar ile buluşturduğu zaman en dikkat çekici özelliği 300 dolarlık yurtdışı fiyatı olarak kayıtlara geçti. Ortalama akıllı telefon özelliklerini bünyesinde bulunduran bir cihaz için oldukça uygun fiyatının olması kullanıcıların dikkatinden kaçmadı.  Oldukça güçlü özellikleriyle sahnelenen Nexus 5,2.3 GHz Snapdragon 800 işlemciyle tüketicilerin karşısında yerini alıyor. 5 inç büyüklüğündeki 1080p ekran ile görüntü konusunda beklentileri karşılayacak olan cihaz, 2.300mAh pil ile uzun pil ömrünü garanti ediyor. LG Nexus 5 ile ilk defa bir cihaz Android 4.4 KitKat sürümü yüklü olarak geliyor.

LG Nexus 5 Ön

LG Nexus 5 Ekran Özellikleri

Yukarıdaki kısa bilgilerde de yer verdiğimiz gibi 5 inç büyüklüğünde 1080p IPS bir ekran ile donatılan LG Nexus 5, 1920×1080 çözünürlük sunmaktadır. Cihazın445 ppi piksel yoğunluğu olduğunu da unutmayalım. Cihaz sunduğu bu yüksek piksel yoğunluğu normal bir gözle piksellerin tek tek seçilebilmesini imkansız kılmaktadır.

Oldukça canlı ve kaliteli renkler sunan akıllı telefon, renk doygunluğu bakımından beklentilerinizi karşılayacak düzeyde üretilmiştir. Kullanıcılara sunulan 5 inç büyüklüğündeki ekran cihazın büyük olduğu anlamını taşımaktadır.  Fakat bu büyüklük taşınmasını zorlaştırmamaktadır. Cihaz 5.43 x 2.72 x 0.34 inç ölçülerine sahip olan LG Nexus 5, bir önceki modelindeki cam kaplamanın aksine arka bölümde plastik kullanılmasını tercih etmiştir. Buda cihazın daha hafif olmasını sağlamış.LG Nexus 5 Arka

Bu yeni akıllı telefonun alt bölümünde PC bağlantısını yapabilmeniz ve şarja takabilmeniz için microUSB portu bulunmaktadır. Ayrıca iki adet ızgara bulunan alt bölümde kulaklık ve mikrofon bölümleri yer almaktadır. Cihazın kulaklık girişi ise üst bölümde bulunmaktadır. Burada gürültüyü en aza indirmek için bir de mikrofon deliği bulunmaktadır.

LG Nexus 5’in kenarlarında ise ses ve güç düğmeleri konumlandırılmış. Oldukça keskin bir tasarım ile karşımıza çıkan Nexus 5 modelinin sol kenarında ses düğmesi,sağ kenarında ise güç düğmesi bulunmaktadır. Telefonunuzun arkasını çevirdiğiniz de karşınıza yumuşak tasarımlı bir kapak çıkıyor. Kapak üzerinde ise Nexusyazısını görüyorsunuz. Daha önce alışmış olduğunuz kamera modüllerinden daha büyük bir şekilde yer alan 8 MP çözünürlüğüne sahip bir kamera ile karşılaşıyoruz. Kameranın hemen altında ise LED flaş bulunmaktadır.

LG Nexus 5 Performans

LG Nexus 5 Türkiye

Nexus 5 modelinin oyunlar, uygulamalar ve webde gezinme performansı oldukça iyi. Uygulamalara giriş çıkışlar, sayfa geçişleri, oyun içerisindeki performansı tatmin edici şekilde kaliteli. Oldukça akıcı bir şekilde kullanabileceğiniz cihazda ne yaparsanız yapın takılma, donma ve gecikme gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız. Performanstaki bu önemli adımı Android 4.4 KitKat’a borçlu olan LG Nexus 5, grafik gücü fazla olan uygulama ve oyunları bile gecikme yaşatmadan kullanıcılarına sunmaktadır.

 

Ürün İncelemeleri, Güncel Haberler, Kullanım Kılavuzları ve Tanıtımlar...

BENZER MAKALELER

1 Yorum

Yanıtla