Ana Sayfa Cep Telefonu Nexus 5′in Donanım Özellikleri Açığa Çıktı

Nexus 5′in Donanım Özellikleri Açığa Çıktı

0 13819

Nexus 5 haberleri ve sızıntıları teknoloji dünyasını meşgul etmeye devam ediyor. LG ile Google’ın ortak yapımı olacak olan Nexus 5’in donanım özellikleri de sızdırıldı.

Bir diğer merakla beklenen güncelleme olan Android 4.4 KitKat ile birlikte tanıtılacağı düşünülen Nexus 5’in şimdide donanım özellikleri teknoloji haber siteleri tarafından basına sızdırıldı. Google Play’deki Android System Info uygulaması sayesinde ortaya çıktığı söylenen donanım özelliklerini blog.teknodiyalog.com takipçileri için bir araya getirdik. Bakalım LG ve Google’ın iş birliği içerisinde kullanıcılar ile buluşturulacak olan Nexus 5 hangi donanım özelliklerine sahip olacak.

Nexus 5 Donanım Özellikleri

Safkan arayüzüne sahip olan Nexus 5’i Google’ın yeni amiral gemisi olarak adlandırabiliriz. Cihazın sızan donanım özellikleri hali hazırda satışta olan Android telefonlarla rekabete girebileceğini gösteriyor. Nexus 5 cihazının diğer cihazlardan bir farkı ise Android 4.4 Kitkat yüklü olarak kullanıcılara sunulacak olmasıdır.

İlginizi Çekebilir >> LG Nexus 5

16 GB’lık modelin sızan bilgilerine göre 12.55 GB’lık bir alan tüketicilere ayrılacak. Diğer Nexus modellerinde de bilindiği gibi cihazda MicroSD kart bulunmamaktadır.

Nexus 5’in sızdırılan teknik özelliklerini bir araya topladığımızda şöyle bir liste ile karşılaşıyoruz;

  • 2 GB Ram
  • 2.3 GHz Snapdragon 800 işlemci
  • Adreno 330 grafik birimi
  • 1080p Full HD (442ppi) ekran
  • 8 Megapiksel kamera
  • OpenGL ES 3.0

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla