Ana Sayfa Cep Telefonu Nexus 5 Görüntülendi, İşte Detaylar!

Nexus 5 Görüntülendi, İşte Detaylar!

0 10183

Google’ın Android 4.4 KitKat tanıtımı sırasında bir çalışan tarafından kullanılan ve herkesin dikkatini çeken gizemli telefonun ne olduğu kısa sürede netleşmeye başladı. Elde edilen bilgiler bu gizemli telefonun Nexus 5 olduğu yönündeki iddialar her gün artmaktadır.

Son zamanlarda mobil dünyada en çok sızıntı kaynağı olarak bilinmeye başlayan Evleaks ve Amerikan FFC kuruluşu bu gizemli cihaza dair önemli detayları paylaştı. Paylaşılan görsellerde Google’ın bahçesinde yapılan Android 4.4 KitKat tanıtımı sırasında görülen gizemli telefon yakından görüntülenmiş.

Mobil dünyada ürünlerin resmiyet kazanmadan önceki son evresinde Amerika’da FCC onayı alınması gerekmektedir. Bu onay alınırken gün yüzüne çıkacak cihazdan geriye donanım ve tasarım hususunda bazı sızıntılar bırakılır. İlerdeki günlerde tanıtılacak olan Nexus 5 modeli de bu sızıntılara maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan bir takım görsellerin aksine bu paylaşılan fotoğraflarda Nexus 5’in tasarımını oldukça net bir şekilde görebiliyoruz. Cihaz bir çok açıdan poz verirken, tasarımında Nexus 4 ve LG G2’den benzerlikler olduğu gözümüzden kaçmıyor.

Tabi ki Nexus 5’in sızıntılar görüntülerinde LG G2’de bulunan fiziksel butonların arka bölmeye konumlandırılması gibi bir durum bulunmamaktadır. Fakat cihazın köşeleri yuvarlatılmış olması ve ince bir çerçeveyle destekleniyor olması bize ilk bakışta LG G2 modelini anımsattı.

Google sanal buton kullanımını Android 4.4 KitKat ile devam ettirecektir.  Bu yüzden Nexus 5 modelinde yer alması muhtemel gözüyle bakılan 4.96” Full HD IPS ekranın bir bölümü tuşlara ayrılacaktır. Cihazın arka tarafından ilk dikkat çeken nokta ise Nexus 4 modeline göre daha büyük bir alan kaplayan kamera lensi oldu. 13 MP çözünürlüğe sahip bir kamera ile kullanıcıların karşısına çıkarılacağı bildirilen cihazın yine de LG G2 kadar iddialı bir kameraya sahip olması beklenmemektedir. (Cep dostu fiyatı dikkate alındığında)

Nexus 5’in sağ ve sol alanlarında güç / ses butonları yerini alırken, sökülmeyen bir yapıda olduğu gözlenen bataryanın ise 2.300 mAh kapasiteyle hizmet vereceği anlaşılmaktadır. İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon 800’ü seçmesi beklenen cihaz 2 GB RAM ile de güçlendirilecek. Android 4.4 KitKat işletim sisteminin ilk defa gün yüzüne çıkacağı bu cihaza dair gelişmeler oluştukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 Nexus 5′in Sızdırılan Görselleri

Nexus-5-fcc-back Nexus-5-fcc-bottom Nexus-5-fcc-front Nexus-5-fcc-side Nexus-5-fcc-top Nexus-5-fcc-volume

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla