Ana Sayfa Fotoğraf Makinesi Nikon D5100 Profesyonel DSLR Fotoğraf Makinesi

Nikon D5100 Profesyonel DSLR Fotoğraf Makinesi

Nikon D5100 sizi yaratıcılığa teşvik eder. Üstün performansı, şaşırtıcı çok yönlülüğü, yeni foto ve video araçları ile olağanüstü görüntü sunar. Cihaz kullanıcılarına 16.2 MP, döner değişken açılı LCD monitör, Full HD film yetenekleri, yeni efekt modu ve yeni HDR ayarı ile yaratıcı fotoğraflar elde etmek için güzel anılarınızı kullanmanızı sağlar. Özgürlüğü Nikon D5100 DSLR profsyonel fotoğraf makinesi sayesinde yakalayabileceksiniz.

Nikon D5100 Özellikleri

Değişken Açılı LCD Monitör

Nikon D5100 Ekran

Keskinliği ve benzersiz süper bakış açısı ile kullanıcılarını kendisine hayran bırakan Nikon D5100, 3.0 inç büyüklüğündeki 921.000 nokta değişken açılı LCD monitör sayesinde fark yaratıyor. Yüksek kaliteli görüntüleme ve video oynatma özellikleri sayesinde hem sağlam fotoğraflar hem de Full HD filmler çekebilirsiniz. Havai çekim, bel seviyesi, zemin seviyesinde ve kendi fotoğraflarınızı kolayca bu profesyonel fotoğraf makinesi ile çekebilirsiniz. Her açıyı keşfetmenizi sağlayan monitör hiç bir anı kaçırmamanızı sağlar. Değişken açılı monitör ile yaratıcılığa ilk adımı atabilirsiniz!

Efektler Modu

Nikon D5100 EfektlerDaha Eğlenceli, Sanatsal Fotoğraflar ve Filmler

Fotoğraf veya D-Movie Full HD film kaydetmek istediğinizde Nikon D5100 size oldukça geniş yelpazeli efekt moduyla hizmet verir. Fotoğraflarınıza ve filmlerinize inanılmaz efektler verebilirsiniz. Seçiçi renk efekti sayesinde çekim sırasındaki herhangi bir rengi görmezden gelebilirsiniz. Gece Vizyon efektiyle ise insan gözü için bile karanlık olan noktalarda tüm ayrıntıları yakalayabilirsiniz. Yüksek Anahtar efektinde ise açık alanda parlaklıkları ortaya çıkartabilirsiniz. Düşük Anatar’da sahnenin ruhunu vurgulayabilir, Minyatür efektinde ise sahnenin minyatür ölçekli bir model gibi görüntülenmesini sağlar.

 

 

En İyi Hikayeleri Oluşturun

Nikon D5100 KalitesiFull HD 1080p Çözünürlükte Filmler

Her zaman otofokus özelliğiyle siz hedefinize doğru hareket ederken izleme çalışmasını tahmin eden D5100, Full HD özelliği sayesinde yüksek kaliteli filmler çekebilmenizi sağlar. Zahmetsiz film çekimini sizelere sunan Nikon D5100 DSLR profesyonel fotoğraf makinesi, ergonomik yapısıyla beklentilerinizin üzerinde bir performans sunar. Filminizi çekmeye başlamak için Canlı Görünüm menüsünden Film düğmesine basmanız yeterli olacaktır. D-Film özelliği sayesinde D5100 ile sesli kayıtlar alabileceksiniz.

HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı)

Vurgulayın ve Gölgelerin Enfes Detaylarını GörünNikon D5100 HDR

Önceleri aydınlık bulutların derin gölgesini ön planda tutmak ve yüksek kontrastlı sahnelerde eşit dokuları işlemek oldukça zordu. Nikon D5100 ile artık bunlar çok kolay. D5100 ile yükske derece dinamik aralık ortaya çıkartmak ve oluşturduğunuz iki pozu birleştirmek çok kolay. Aynı zamanda her zamankinden daha az gürüldü ve daha zengin renk geçişleriyle!

 

Çarpıcı Görüntü Kalitesi

Nikon D5100 KameraKendine Özgü Görüntü Kalitesi Büyülüyor

Cihaz 16.2 MP DX-Format CMOS sensör ve EXPEED 2 görüntü işleme motorunu birleştirerek DSLR teknolojisini gün yüzüne çıkartıyor. Nikon D5100 kullanıcılarına üstün görüntü kalitelisi sunuyor. D5100 CMOS sensör daha hızlı obtüratör hızlarında ateş ve daha az bulanıklık ile sahneleri ve nesneleri yakalamayı sağlayan azaltılmış gürültü ile oldukça geniş bir ISO aralığı (6400 ISO 100) sunmaktadır. El çekimi ve Full HD filmler düşük ışıkta bile mükemmel görünümlü çıkıyor.

 

 

Nikon D5100 Teknik Özellikleri

Marka/Model :Nikon D5100
Makine Format Tipi:DX Sensör
Lens Kiti :18-105mm VR Lens Kit
Fotograf İşlemcisi :
Gerçek Çözünürlük :16.1 Mega Piksel
Video Kaydı : 1080p @ 30fps
HDR Çekim : Evet / Var
Sensör Tipi :CMOS Sensör
Sensör Piksel Boyutu :22.9 µm²
Sensör Çözünürlüğü: 4928 x 3264
Sensör Temizleme :Evet / Var
Sensör Büyüklüğü :23.6×15.6 mm APS-C
Fotoğraf Çekim Hızı :4 Fps/Sn. (4 kare)
Netleme Odak Nokta Sayısı :11 Adet
ISO Hassasiyet :3,200 ISO
Shutter (Perde) Hızı :1/4000 saniye
Uzun Pozlama Süresi:30 saniye
Vizör :Pentamirror
Vizör Kapsama Alanı:95%
Vizör Görüntü Boyut Faktörü: 0,51x
Kesinti Oranı (Crop Factor): 1.5x
(AF) Otomatik Odaklama Motoru : Hayır / Yok
LCD Ekran :3″ – Açılır Ekran
LCD Ekran Çözünürlüklüğü:920k dots
Dokunmatik LCD Ekran: Hayır / Yok
Resim Formatı :Jpeg, Raw
Dahili Flaş :Evet / Var
Harici flaş takılabilirliği:Evet / Var
Harici Mikrofon Girişi :Evet / Var
Hafıza Kartları :SD, SDXC, SDHC
Hafıza Kartı Yuvası :1 Adet
Batarya Ömrü :660 Kare Çekim
Ağırlık :560 g

Yorum Yok

Yanıtla