Ana Sayfa Cep Telefonu Nokia Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320, Finlandiya’lı teknoloji devi tarafından kısa zamanda piyasaya sürmeyi planladığı ‘Phablet’i yani phone ve tablet karışımı cihaz olarak dikkat çekiyor. Son zamanlarda hem tablet yerine kullanılan hem de telefon olan bir ürün almak isteyenlerin sayısının artması üzerine, bu talebe karşılık vermek isteyen Nokia’nın, bu telefonu çıkarmasında en önemli etken olduğu düşünülüyor.

Nokia Lumia 1320 Özellikleri

Son 2 yılda Windows Phone işletim sistemine geçmesi ve Lumia tasarımı ile ikinci baharını yaşayan Nokia’nın bu bahsedilen talebe cevap vermek için ürettiği telefonu gerçekten ilgi çekeceğe benziyor.

Burada belirtilmesi gereken en önemli özelliğin ekran boyutu olduğunu söyleyebiliriz çünkü üretim amacının telefon ve tablet olarak kullanmak isteyenlerin talebine karşılık vermek olan Nokia’nın 6 inçlik boyutu seçmesi bu amaç için gayet yeter olduğunu söyleyebiliriz. Ortalama bir mini tabletin 7-8 inç olduğunu düşünürsek tablet için gayet yeterli sayılabilecek bir ekran boyutuna, ayrıca bu telefon dendiğinde de anormal olmayacak boyutlara sahip.

Ekranın genişliğinden bahsederken ekran özelliğini es geçmek olmaz, 4 tane farklı sensörle süper duyarlı dokunuş teknoloji kullanılan telefonun çözünürlüğü HD720 olarak üretildi. Bunlara ek olarak da gün ışığında ve farklı açılardan yansıma yapmadan okunabilmesi de pratikte çok önemli özellikler.

Hafıza konusunda kendi depolama alanı 8 GB olarak belirlenen Nokia Lumia 1320’nin bulut teknolojisi ile 8 GB’lık hafızası da online olarak kullanıma hazır bulunmakta. Eğer kullanıcı daha fazla depolama alanı talep ederse de 64 GB’a kadar olan hafıza kartlarını destelemektedir.

Nokia Lumia 1320’nin işlemcisinden bahsetmek gerekirse, Qualcomm Snapdragon S4, çift çekirdekli 1,75 Ghz işlemciye sahip buna ek olarak 1 GB RAM de şuanda piyasada en popüler olan telefonlardan eksik olmadığı anlamına geliyor.

Nokia Lumia 1320 Fiyatı

Ürünün belki de çok fark edilmeyen ama fonksiyonel olarak baktığımızda önemli sayılacak özellik olan Windows Phone işletim sistemini gösterebiliriz çünkü alınan telefon aynı zaman da dünyanın en büyük bilgisayar işletim sisteminin üretimini yapan Windows tarafından yapılıyor. Bunun avantajı bütün marketlerde bulunan oyunlar veya farklı uygulamalardan ziyade Office araçları, bulut teknolojisi, görüntülü konuşma başta olmak üzere birçok farklı uygulamayı Windows kalitesiyle ücretsiz olarak elde edilmesidir.

Son dönemlerde popüler olan renkli telefonların son kullanıcıya ulaşmasında Lumia serisi ile öncülük eden şirketlerden biri olan Nokia bu özelliğine 1-2 aya çıkacak olan Nokia Lumia 1320 ile de devam ediyor. Nokia daha renkli bir hayat için siyah, turuncu, beyaz ve sarı renkleri ile telefonu satışa sunmayı planlıyor.

Nokia Lumia 1320 Özellikleri 

Etki Yarat

Nokia Lumia 1320 6 inç boyutu, ekran parlaklığı ve renkli dizaynı ile seni her durumda sıra dışı yapar.

Daha Büyük Oyna

Daha fazla ekran boyutunun daha fazla eğlence olduğunu keşfet. En sevdiğin oyunları, videoları uygulamaların daha büyük ve renkli ekranla ne kadar değiştiğini gör.

Fotoğraflarına Işıltı Kat

Nokia Camera ile fotoğraf çektikten sonra Smart mod ile kullandığında fotoğraf üzerinde yapabileceklerinin sınırlarını zorla. Bunun yanında Creative Studio ve Cinemagraph ile resim, videoda yaratıcılık şansını yakala.

Nokia Lumia 1320 Özellikleri2

Daha Görüntülü Bir Hikaye Yaz

Nokia Storyteller ile otomatik olarak yerini bulmuş fotoğraflarını, detayları ile paylaşma imkanı yakala.

Vazgeçilmezlerinden Asla Vazgeçme!

Skydrive ile Windows kalitesinde internet bulutlarına vazgeçmediklerini göndererek istediğiniz zaman ulaşma imkanına sahip olun.

İş İçin de Dinamik

Nokia Lumia 1320 daha az maliyetli yapan unsurlardan biri de Windows ürünlerine Office, kurumsal güvenlik programları da dahil olmak üzere bir çok farklı uygulamaya kolayca ulaşma imkanı.

Lumia 1320

 

Nokia Lumia 1320 Teknik Özellikleri

Ekran

  • Ekran genişlik: 6 ”
  • Ekran teknolojisi: ClearBlack, IPS LCD
  • Süper duyarlı dokunuş 

Fotoğraf

  • Ana kamera: 5 MP
  • Flaş tipi: LED flash  

Güç yönetimi

  • Maksimum konuşma (2G): 25 h
  • Maksimum konuşma (3G): 21 h
  • Maksimum müzik dinleme : 98 h

İşlemci

  • İşlemci :Qualcomm Snapdragon™ S4 
  • İşlemci tipi: Dual-core 1.7 GH

 

 

 

Yorum Yok

Yanıtla