Ana Sayfa Cep Telefonu Nokia XL

Nokia XL

Nokia XL modeli üretici firmanın Barselona’daki Mobil Dünya Kongresinde kullanıcılar ile buluşturduğu X modellerinden birisi olarak göze çarpıyor. Daha önceki yazımızda sizlere sunduğumuz Nokia X modeli gibi bu cihaz da Android tabanlı olarak çalışıyor ve kullanıcılarına Android uygulamaları yükleyebilmelerine olanak tanıyor.

Nokia XL Android

Nokia X modelinden farklarına bakacak olursak ilk başta cihazın 5 inç boyutundaki ekranı dikkat çekiyor. Bu yüzden Nokia XL modelinde bir üst seviye olarak isimlendirmek yanlış olmaz. 2014 haziran ayının ikinci yarısında ülkemizde satışa sunulacak olan bu giriş seviyesi akıllı telefon, 599 TL fiyat etiketiyle kullanıcılar ile buluşturulacak.

Cihazın 141.3 x 77.7 x 10.8 mm boyutları ve 190 gram ağırlığı bulunuyor. Ağırlığına bakan Nokia XL modelinin elde hafif hissettirdiğini görünce şaşırıyor. Çünkü bu değer elinize alınca yanlışmış gibi görünüyor. 840 x 480 piksel çözünürlüklü 5 inç boyutundaki WVGA ekranı olan Nokia XL modelinin Nokia X modeline göre daha gelişmiş kamera özellikleri bulunuyor. Öyle ki otomatik odaklı 5 MP çözünürlüklü arka kamerasına birde LED flaş eklenmiş. Selfie için de 2MP ön kamera hizmetinizde..

Nokia XL Fiyatı

Nokia XL teknik donanım bakımından Nokia X ile neredeyse aynı özellikleri taşıyor. 1 GHz çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip olan akıllı telefonda 768 MB RAM bulunuyor. microSD kart desteği sayesinde Nokia XL’in hafızasını 32 GB daha genişletmek mümkün. Gelişmekte olan ülkelerde çift SIM kartlı telefonlara yönelik ilgiyi göz önünde bulunduran Nokia, X’te olduğu gibi XL’de de çift SIM kart yuvasına yer vermiş.

Nokia XL Özellikleri

Nokia XL Android Açık Kaynak Projesi üzerine kurulan Nokia X Yazılım platformunu barındırıyor. Arayüz unsurları Nokia X ile aynı olan akıllı telefonda kullanıcılara bazı uygulamalar ön yüklü olarak sunulurken, Android uygulamaları Nokia Mağaza üzerinden indirilebiliyor. Nokia XL parlak yeşil, turuncu, açık mavi, sarı, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle raflardaki yerini alacak.

 

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla