Ana Sayfa Ürün İncelemeleri PES 2014 Demo İnceleme

PES 2014 Demo İnceleme

1 32834

Geride bıraktığımız yıllarda kullanıcılara umduğunu veremeyen ünlü futbol oyunu, PES 2014 ile geçtiğimiz yılların intikamını almayı düşünüyor!

Futbol oyunu dünyasının iki devi olan FIFA ve PES 2014 güncellemesiyle kullanıcıların karşısına çıkmak üzere. Demo görüntüleri ve oyunuyla birkaç gün önce görücüye çıkan FIFA ve PES 2014’ü sizler için incelemek istedik.  Uzun süredir beklentileri tam olarak karşılayamayan PES, tahtını FIFA’ya kaptırmıştı.

PES bu yıl yapacakları yenilikler ve atılımlar ile kullanıcıları çok şaşırtacağını zaten açıklamıştı. PES 2014 Playstation 3 ve Xbox için özel olarak yayınladığı demoda iyi kötü nasıl bir yenilemeyle karşılaşacağımızı görmüş ve test etmiş olduk.

Yeni nesil konsollar ile FIFA 2014’ü incelemeden karar vermek gerçekten çok yanlış olacaktır. Fakat bu yıl PES ekibi oldukça fazla çalışarak gerçekten beklentileri karşılayacak nitelikte bir oyun ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yıllardır FIFA’ya karşı 2. Planda olmalarının verdiği hırs bu yıl kendisini iyice hissettirecek gibi görünüyor. FIFA cephesi ise zaten mükemmel bir seviyeye getirdiği oyunu geliştirmek yerine daha fazla kullanıcıya ulaşmak için online oyun modunu kullanıcılara daha çok sevdirmek için zamanını harcadı.

PES 2014 Oyunu

 

Günümüz konsollarına uygun bir şekilde tasarlanan PES 2014, geçen yıla oranla kendisini %80 oranında değiştirdi ve geliştirdi. Yeni PES’de kullanıcılar karşısınıza tepeden tırnağa değişmiş bir oyun çıkacak. Yeni bir sistem üzerine kurulan PES 2014 Playstation 3 kullanıcıları için merakla bekleniyor. Yeniliklerin birincisi görüş sistemiyle yapıldı. Geçtiğimiz yıla kadar yalnızca 8 yönü kullanabilen PES, 2013 yılıyla 360 derece görüş açısına geçiş yaptı. Bu görüş açısı sayesinde yalnızca ayağında top olan futbolcu ile sınırlı tutulmayan açı, havadan gönderilen toplar için bile 360 derece şut çekme yeteneğini sağlanmış oldu.

Yepyeni Grafik Motoru ve Sistem Alt Yapısı

2014 serisiyle gelen yeni özelliklerden birisi de M.A.S.S. özelliği. Bu özellik Motion Animation Stability System olarak açılmaktadır. Oyuncuların fiziksel güçlerine yoğunlaşan bu yeni sitem ile eski PES’e nazaran daha detaylı mücadelelere girebileceğiz. M.A.S.S. sistemi ile oyuncular ikili mücadelede ellerini ve kollarını kullanarak zor anlardan kurtulmaya çalışacak. Futbolda omuz omuza mücadele diye tabir edilen bu önemli anları artık daha detaylı bir biçimde görebileceksiniz.

M.A.S.S. sisteminin PES 2014’e kattığı özellikler sayesinde belki de PES bu yıl FIFA 2014’ün önüne geçebilecek. İşte bu üstünlüğü sağlayabilecek özelliklerden birisi de yeni oyun ve top kontrolü sistemi ile gerçekleşebilir.

Yeni sistem sayesinde artık top ayağında olan futbolcuyu iki analog ile kontrol altında tutabileceğiz.  Sebebi ise tüm futbol oyunlarında futbolcu topun kontrolünü yüzde yüz sağlamaktaymış. Buradaki amaç koşu sırasında topun ayağından kaçabileceği hissini kullanıcıya verebilmektir. Bu sayede ileri seviye oyuncuların tüm özelliklerini sahaya yansıtabilmek gibi bir imkanımız olacak.

Daha birçok  yeni özellikler, stadyumlar, grafikler ve modellemeler ile PES 2013 kullanıcıları şaşırtmak için geliyor!PES 2014 Oyunu 2

1 Yorum

  1. Fifa acık ara onde fakat Fifa nın barca ıle sozlesmesı var tum oyuncuların ozel 3d modellerını yaptı bunuda unutmayalım.

Yanıtla