Ana Sayfa Klima Dünyası Klima Tipleri Salon Tipi Klima Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Salon Tipi Klima Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Her alanda kullanıldığı bilinen ve bunaltıcı, kapalı ortamların serinletilerek daha konforlu bir hal almasını sağlayan salon tipi klima modelleri, güçlü hava üfleme filtresi, inverter teknolojisi, uyku modu gibi özellikleriyle alışveriş merkezlerinin, sinema salonlarının ve tüm geniş kapalı alanların olmazsa olmazı konumundadır.

Buzdolabı boyutlarında olan salon tipi klimalar, çeşitli markaların farklı tasarımlarını ve özelliklerini yansıtmaktadır. Ülkemizde en çok tercih edilen markalardan birisi olan salon tipi klima modelleri, konutlarda, alışveriş merkezlerinde, toplantı salonlarında ve sinemalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca günümüzde iş yerlerinde, özellikle yaz aylarında kullanılması neredeyse zorunlu olmuştur. Çünkü geniş alanların soğutulması pek de kolay olmamaktadır.

Güçlü yapıları ile büyük salonların kurtarıcısı olan salon tipi klima modelleri, günümüzde en çok kullanılan iklimlendirme cihazlarından birisidir. Alanlar genişledikçe duvar tipi klimaların etkisi de küçülmektedir. Genellikle evlerde ve küçük çaplı iş yerlerinde yeterli olan duvar tipi klimalar, insan giriş çıkışının yoğun olduğu noktalarda başarılı olamamaktadır. Bu yerlerde ise çözüm salon tipi klimalar olmaktadır.

Bir önceki yazımızda “Duvar Tipi Klima Nedir?” Sorusuna cevap vermiştik. Dilerseniz inceleyebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla