Ana Sayfa Cep Telefonu Samsung Galaxy Alpha

Samsung Galaxy Alpha

Samsung Galaxy Alpha akıllı cep telefonu içinde bulunduğumuz yılın Ağustos ayı itibariyle duyurulmuştu. Samsung’un malzeme kalitesi konusunda çok titiz davrandığı bilinen Galaxy Alpha ince ve şık yapısıyla da göz dolduruyor. Berlin’deki tanıtımda tüketicilerle buluşturulan cihaz hakkında detayları yazımızda bulabilirsiniz.

samsung-galax-alpha-incelemesi

Samsung Galaxy Alpha Özellikleri

Android’li akıllı telefon dünyasını Galaxy S ve Galaxy Note serileriyle elinde tutan Samsung, geride bıraktığımız aylarda yeni bir model olan Galaxy Alpha ile yeni bir çıkışa daha geçti. Malzeme kalitesi baz alınarak ön plana çıkan Samsung Galaxy Alpha, iPhone kullanan kitlenin dikkatini çekmeyi planlıyor. Cihaz 4.7 inç ekranı ve metal kasa tasarımıyla iPhone kullanıcılarını merakta bırakıyor. Aslına bakılırsa bu cihaz Apple’a ince bir mesaj vermek için üretildi.

AnTuTu performans testinde kendisini ispatlayan cihaz, 720p HD ekran çözünürlüğü ile ciddi bir donanım ile geliyor. Samsung, iPhone gibi kalifiye bir rakibin karşısında sadece donanım özellikleri ile duramayacağını iyi biliyor. Bu yüzden iPhone çizgisinde bir akıllı telefon üretmeyi uygun bulmuş.

samsung-galax-alpha-ozellikleri

Gücü Exynos İşlemci Tetikliyor

Cihaz çıkmadan önce yabancı kaynaklarda yayınlanan sızıntılarda gördüğümüz gibi Samsung Galaxy Alpha Exynos 5 Octa işlemci ile çalışıyor. 8 çekirdekli olmasıyla dikkat çeken işlemcinin dört çekirdeği Cortex A15 mimarisi ile donatılmış. 1.8GHz hızında çalışan bu dört çekirdeğin yanı sıra diğer dört çekirdek ise Cortex A7 mimarisiyle geliyor. Bu dört çekirdek ise 1.3GHz hızında çalışıyor.

microSD Kart Desteği Yok!

Daha önceki Samsung modellerinde gördüğümüz microSD kart yani arttırılabilir hafıza, Samsung Galaxy Alpha modelinde ne yazık ki bulunmuyor. Cihazın 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Ayrıca 2 GB RAM‘de akıllı telefonun gücüne güç katıyor.

Üretici firmanın diğer modellerine baktığımız da bu yeni modelin oldukça farklı olduğunu söylememiz mümkün. Daha önce hep plastik kasalı cihazlar üreten Samsung, bu modelde tüketici karşısına metal kasa ile çıkıyor. microSD kart desteğinin bulunmaması da gerçekten ilginç bir detay olarak hafızalara kazınıyor.

Güçlü bir cihaz olduğunu dile getirdiğimiz akıllı telefonda 1860 mAh batyarya bulunuyor. 150 farklı ülkede eş zamanlı olarak satışa sunulan Samsung Galaxy Alpha, Rusya’da 609$ fiyat etiketiyle alıcı bulacak. Fiyata baktığımız da çok yüksek olmadığı ama düşük de diyemeceğimiz bir fiyat ile karşı karşıyayız.

Samsung Galaxy Alpha Tanıtımı

iPhone karşısına ciddi bir rakip olarak çıkmasını kafaya koyan Samsung, Galaxy Alpha modeli için Hollandalı bir manken ile dikkat çekici bir reklam filmi hazırladı. Hazırlanan bu reklam filmi tüm Avrupa televizyonlarında gösteriliyor.

galaxy-alpha-reklami

iPhone 6 modeline alternatif olmayı hedefleyen Galaxy Alpha, Hollandalı manken Doutzen Kroes tarafından “kendine has tarz sahipleri” sloganıyla tanıtıldı. Reklam filmini izlediğinizde mankenin medya gözünde görünüşünü fark edeceksiniz. Kroes, arkadaşlarıyla bir partide eğlenirken Samsung Galaxy Alpha ile sık sık fotoğraf ve selfie çekimi yapıyor. Manken hazırlanan reklam filminde süper hızlı oto fokus özelliğine dikkat çekiyor ve limuzinindeyken akıllı telefon ile görüşmeler yapıyor. Samsung bu modelin tanıtımında “Your Style, Your Alpha” sloganını kullanmış.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla