Ana Sayfa Cep Telefonu Samsung Galaxy Samsung Galaxy Gear

Samsung Galaxy Gear

Samsung tarafından 4 Eylül 13 tarihinde kullanıcılara tanıtılacak olan akıllı saat Galaxy Gear için sosyal medya ve teknoloji sitelerinde fotoğraf paylaşımları yapılmaya başlandı. Dilerseniz blog.teknodiyalog.com olarak bu fotoğrafları ve Samsung’un yeni akıllı saati Galaxy Gear’ı birlikte inceleyelim.

Teknoloji devi olan Samsung’un Note 3 ile birlikte tanıtımını yapacağı yeni akıllı saati Galaxy Gear, IFA fuarından önce Unpacked 2 etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Sony’nin attığı ilk adımla başlayan akıllı saat savaşında Apple, Samsung, LG ve Microsoft’ta bu yıl çekişmeli geçmesi beklenen savaşa dahil oldular. Yabancı teknoloji sitelerinin sızdırdığı haberlere göre; Bluetooh 4.0 ve NFC bağlantılarını destekleyecek olan Galaxy Gear, yine aynı özellikleri destekleyen akıllı telefonlar ile zorluk çekmeden kısa sürede ayarlanabilecek.

Galaxy Gear

Her insanın başına gelen bir şeydir. Saatini çıkardığı yeri unutmak, fakat yeni akıllı saat Galaxy Gear bunu ortadan kaldırıyor. Çünkü GPS üzerinden Find My Watch sayesinde akıllı cep telefonunuzdan saatinizin nerede olduğunu anında görüntüleyebiliyorsunuz.

Akıllı saatin diğer üstün ve şaşırtıcı özellikleri arasında; Android Jelly Bean işletim sistemi, 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 2.5” 320×320 pixel AMOLED ekran, 8 GB depolama alanı, 4MP kamera, 720p video kaydı ve hoparlör gibi kullanıcıları şaşkına çeviren Galaxy Gear, uzun bir pil ömrü ile kullanıcıların karşısına çıkamayacak. Sürekli kullanımda 10 saatlik pil ömrü ile hizmet vermesi beklenen Samsung Galaxy Gear’ın bekleme süresi ise hala büyük bir merak konusu…

Ayrıca Samsung tarafından S Voice ve S Healt gibi uygulamaları Galaxy Gear’ın sistemine yerleştirmiş gibi görünüyor.

 

BENZER MAKALELER

1 Yorum

Yanıtla