Ana Sayfa Bilişim Samsung Galaxy Note 4 Bükülme Testi

Samsung Galaxy Note 4 Bükülme Testi

Samsung Galaxy Note 4 modelinin Ekim ayı içerisinde kullanıcıyla buluşması planlanıyor. Daha önce sizlerle paylaştığımız Apple iPhone 6 modelinin kolayca bükülüyor olması en çok Samsung’a yaramışa benziyor. Kendi ürettiği cihazın iPhone 6 kadar kolay bükülmediğini göstermek için yeni bir video hazırladı. Samsung bu hazırladığı video ile Galaxy Note 4 modelinin ne kadar dayanıklı ve güçlü olduğunu göstermeyi hedefliyor.

Samsung firması Galaxy Note 4 modelinin iPhone 6 kadar kalıcı bir şekilde bükülmeyeceğine kesin gözüyle bakıyor. Bu yüzden şirket iPhone 6 bükülme testi yaptığı gibi bir test yaparak tüketicilerin dikkatini çekmeye çalışıyor. Aşağıda izleyeceğiniz testte Samsung Galaxy Note 4 modeline 3 noktalı bükülme deneyi yapılıyor. Cihazın üzerine yüzlerce kez oturulduğunu varsayan bir senaryo hazırlayan Samsung, kullanıcıları ikna etmeyi başaracak mı? Üretici firma Galaxy Note 4 modelinin bu kadar dayanıklı olmasını magnezyum köşebentlerine ve cihazın parçaları arasındaki özel güçlendirilmiş yapıya bağlı olduğunu açıkladı. Şimdi dilerseniz Samsung’un hazırlamış olduğu Galaxy Note 4 bükülme testini izleyelim.

Samsung’un Hazırladığı Bükülme Testi

Üretici firma tarafından hazırlanan test her ne kadar etkileyici olsa da firmadan bağımsız bir ismin bu testi yapması daha doğru olacaktır. Daha önce iPhone 6 bükülme testi yaparak cihazın bükülebildiğini gözler önüne seren Unbox Therapy, Galaxy Note 4 bükülme testi için de kolları sıvadı. Hazırladığı test ile cihazın bükülebildiğini kanıtlayan kullanıcı bu işi gönüllü olarak yaptı. Samsung kendi hazırladığı videoyla bunu kanıtlamaya çalışsa da üçüncü taraflar test etmeden doğruluğu kanıtlanamazdı. iPhone 6 ve daha bir çok cihazın bükülme testini yapan Unbox Therapy bu teste de imzasını attı.

İlgili >> iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Rakipleriyle Aynı Testte

Unbox Therapy’nin Hazırladığı Bükülme Testi


Üçüncü kişiler tarafından yapılan bükülme testinde de gördüğünüz gibi Galaxy Note 4 bükülmelere karşı tamamen dayanıklı bir yapıda değil. Samsung’un öne sürdüğü video ile otomatikleşen bir test yaptığını görebiliyoruz. Oysa Unbox Therapy’den Lewis Hilsenteger cihazı makine testinden önce insan gücü uygulayarak teste tabi tuttu. Yine de Galaxy Note 4 modelinin bükülebilirlik etkisinin iPhone 6 kadar kalıcı olmadığını görebiliyoruz. Hatta insanlar cihazın ters tarafa doğru büküp eski haline getirebileceklerini savunuyor.

 

BENZER MAKALELER

1 Yorum

Yanıtla