Ana Sayfa Cep Telefonu Samsung Galaxy Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 uzun zamandır tanıtılması beklenen telefonlar arasında belki de ilk sıradaydı. Ve sonunda beklenen oldu Galaxy S5 resmi internet sayfasında da duyuruldu.

Unpacked 2014 etkinliğiyle gün yüzüne çıkan bu cihazda ilk olarak 5.1 inç Full HD ekran göze çarpmaktadır. Samsung’un 4 farklı tasarım seçeneğiyle kullanıcılara sunduğu Galaxy S5 modeli, üstün özellikleriyle de yine dikkatleri üzerine çekeceğe benziyor. Kömür Siyah, Parlak Beyaz, Elektrik Mavi ve Bakır Altın tasarımlarıyla “Modern ve Işıltılı” bir hava yakalamayı hedefleyen üreticiler,  tüketicilerin seçim şansını genişletmiş.

Yeni kamerasıyla dünyanın en hızlı otomatik odaklama özelliğini bünyesinde barındıran Samsung Galaxy S5, 0.3 saniye gibi oldukça kısa bir sürede otomatik odaklama yapabilmektedir. Bu kısa sürede yapılan odaklama sayesinde artık fotoğraf çekmeyi sevenler hiçbir şeyi kaçırmayacak. Konu hıza geldiği zaman gelişmiş Wi-Fi ve 4G bağlantılarını da unutmamak gerekiyor. Video izleme ve web taramasında müthiş bir hız yakalayan Samsung Galaxy S5, kusursuz bir mobil deneyim sunmayı hedefliyor.

Cihazın diğer özelliklerine bakacak olursak da karşımıza sağlık izleyici ve kalp atış hızı ölçüm monitörüyle S Health 3.0 ve gelişmiş güvenlik özellikleri dikkat çekiyor. Ayrıca yeni Galaxy modelinin toza ve suya karşı dayanıklı olduğunu ispatlayan IP67 sertifikasını bünyesinde barındırdığını unutmamamız gerekiyor. Ayrıca Samsung firması Paypal ortaklığı ile yeni parmak izi tarayıcı teknolojisi ile kullanıcıları karşısına çıkıyor.

Samsung Galaxy S5 Özellikleri

Hızlı Otomatik Odaklama

Galaxy S5 Özellikleri

Kullanıcılarının hiçbir önemli anı kaçırmaması için dünyanın en hızlı otomatik odaklama özelliği ile donatılan Samsung Galaxy S5, çekim yapmaktan çekinmeyin sloganıyla bu özelliği tanıtıyor. Etrafınızda bir aksiyon geliştiği anda o anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Çünkü cihazın kamerası sadece 0.3 saniye içerisinde otomatik odaklama yapabiliyor.

HDR (Zengin Tonlar)

Galaxy S5 Özellikleri 2

Eğer fotoğraf ve video çekmek istediğinizde karşı yönden güçlü bir ışık geliyorsa, çekim yapacağınız nesne gölgede kalıyor ise HDR özelliğini aktif edin. Fotoğraf çekimlerinize, doğal ışığın, renklerin ve canlı bir biçimde yeniden üretilmesini Galaxy S5’in HDR özelliğiyle kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kalp Atış Hızı Sensörü

Galaxy S5 Özellikleri 3

Samsung Galaxy S5 kalp atış hızınızı doğrudan cihaz üzerinden ölçmenizi sağlayan kalp atış hızı sensörü ile bu özelliği bünyesinde barındıran ilk akıllı telefon ünvanını kazandı. Artık kalp atış hızınızı ölçmek istediğinizde tek yapmanız gereken şey; “Parmağnızı Galaxy S5’in arkasına yerleştirmek.” Bunu yaparken hareket etmemeli ve konuşmamalısınız. Bu sayede net bir ölçüm yapılmasını sağlayabilirsiniz.

*Ekrandaki LTE ve Wi-Fi hızları çizimdir. Download Booster hızı, ağ ortamına ve konuma göre değişiklik gösterebilir.

Parmağınızı Galaxy S5′in arkasına yerleştirerek
kalp atış hızınızı ölçün.

En Hızlı Ağ Deneyimi

*Ekrandaki LTE ve Wi-Fi hızları çizimdir. Download Booster hızı, ağ ortamına ve konuma göre değişiklik gösterebilir.

*Ekrandaki LTE ve Wi-Fi hızları çizimdir.
Download Booster hızı, ağ ortamına ve konuma göre değişiklik gösterebilir.

Daha önce karşılaşmadığınız bir ağ deneyimine kavuşmanıza olanak tanıyan Download Booster teknolojisi, LTE ve Wi-Fi bağlantılarını aynı anda kullanabilmenizi sağlamaktadır. Örneğin bir dosyayı acilen cihazınıza indirmeniz gerekiyorsa, LTE ve Wi-Fi bağlantılarını aktif ederek %80-90 ekstra hıza kavuşabilirsiniz.

Toza ve Suya Karşı Dayanıklı

Şık, modern, güçlü ve dayanıklı olarak üretilen Samsung Galaxy S5, IP67 sertifikası sayesinde gücünü tescillemektedir. Öyle ki cihaz, tere, yağmura, sıvılara, kuma ve toza karşı tam güçle çalışmaya devam etmektedir.

Samsung Galaxy S5

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla