Ana Sayfa Bilişim Tablet Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 modeli Tab serisinin en kompakt üyesi olarak karşımıza çıkıyor. O yüzden bugün Galaxy Tab Pro 8.4’i incelemek ve detaylarını sizinle paylaşmak istedik… Samsung tarafından üretilen tablet modellerine baktığımız zaman tablet üretimine önem verdiğini görebiliriz. Fakat firma son birkaç yıl içerisinde kaliteden önce farklı bütçelere hitap edebilecek cihazlar üretti. Bunu 7 inç, 8 inç, 10 inç ve 12 inç’lik modellerle görebiliyoruz. Tabi ki üretilen bu tabletler Samsung’un yeni bir tablet tasarlamasının önüne geçti.

Galaxy Tab Pro 8-4

Samsung yeni Pro ailesi ile daha özel ve güçlü ürünler üretmeye yöneldiği açıkça görülmektedir. Samsung Galaxy Note Pro 12.2 modeli de pahalı olsa bile oldukça güçlü ve gelişmiş bir arayüze sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 modeli ise devasa boyutlarıyla dikkat çeken Note Pro 2.2’nin tasarım ve bileşenlerinden örnek alarak gün yüzüne çıkartılmış. Fakat Galaxy Tab Pro 8.4 daha taşınabilir yapısıyla dikkat çekiyor. Güçlü bir gövdesi ve çok yönlü olması da onu farklı kılıyor.

Galaxy Tab Pro 8.4 Ülkemizde Satılıyor mu?

Şimdilik Türkiye’de satışlar başlamadı. Fakat akıllara şu soru geliyor; “1.000 TL’ye satışa sunulan iPad mini 2’yi geçebilecek kadar iyi mi?Tab Pro 8.4 modeli muhtemelen iPad mini 2’den daha pahalı olarak tüketiciler ile buluşturulacak. Fakat bu yüksek fiyatı haklı çıkartmak için cihaz yanında ek özellikler ile gelmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir>> Samsung Galaxy Note 3 Neo

Galaxy Tab Pro 8.4 Özellikleri

Teknik özellikleriyle gücünü ispatlayan Galaxy Tab Pro 8.4, adından da anlaşılacağı gibi 8.4 inç boyutunda bir ekrana sahip. Bu ekran boyutu iPad 2 mini’nin 7.9’luk ekranını geride bırakıyor. Ve 2560×1600 çözünürlük ile daha keskin bir yapıyı kullanıcıları ile buluşturuyor. Cihaz ayrıca 2.3 GHz hızında Qualcomm 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemci kullanıyor. Bu işlemciyi 2 GB’lık RAM destekliyor. 16 ve 32 GB dahili depolama alanı seçenekleri sunan Samsung, bunları genişletebilmeniz için microSD slotunu da unutmamış. Böylece cihazınızı 64GB’a kadar genişletebilirsiniz. Bunca teknik özelliğe bir de 8 MP kamera eklenince özellikler müthiş oluyor…

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 tasarım özelliklerine bakacak olursak Note 3 modelinde karşımıza çıkan tasarım dili bu modelde uygulanmış. Cihaz düz kenarları, kavisli köşelere ve düz bir yüzeye sahip. Gövde panelinde kullanılan malzemelerde Note 3 modeliyle aynı. Tab Pro 8.4 ön yüzeyi tamamen camdan oluşuyor ve görüntü olarak oldukça şık. Arka panelin deri, dikişli ve plastik olması cihaza ucuz bir hava kattığı da unutulmamalı.

Samsung Galaxy Tab Pro 8-4Samsung Galaxy Tab Pro 8-4 TasarımSamsung Galaxy Tab Pro 8-4 Tasarım2Samsung Galaxy Tab Pro 8-4 Tasarım3

Öne Çıkan Özellikleri

Galaxy Tab Pro 8-4 fiyatı

Cihazın tartışmasız en dikkat çeken özelliklerinden birisi oldukça keskin bir ekrana sahip olması ve bu kadar kolay bir taşınabilir yapıyla dikkat çekmesidir. 8.4 inç Super clear LCD ekran ise kullanıcısına 2560×1600 (359ppi) çözünürlük sunmaktadır. Bunların yanı sıra Samsung’un ürettiği son tabletler arasında en canlı ve temiz resimleri Galaxt Tab Pro 8.4 modelinin sunduğunu rahatça söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise ekranda PenTile yerine RGB matrix kullanımının tercih edilmesidir.

Tabletin bir diğer öne çıkan özelliği ise üst seviye Android cihazlarda karşılaştığımız Snapdragon 800 işlemciyle çalışıyor olmasıdır. Fakat bazı özel durumlarda cihaz Snapdragon yerine Samsung’un Exynos 5 işlemcisi ile çalışabiliyor. Bu özel yapım işlemci ise oldukça güçlü ve 4+4 çekirdekten meydana geliyor.

 

Yorum Yok

Yanıtla