Ana Sayfa Ürün İncelemeleri Samsung Gear S incelemesi

Samsung Gear S incelemesi

0 8405

Ekran ve Donanım

2″, 480 x 360 piksel çözünürlüğündeki AMOLED ekran ile gelen Samsung Gear S, daha önce karşımıza çıkan Gear modellerinden daha büyük bir ekrana sahip. Bu büyük ekran daha fazla piksel sayısını da bizlere sunuyor. Boy bakımından da daha uzun görünen ekran, bir akıllı telefon minyatürünü bileğinize takmışsınız gibi görünüyor.

Samsung tarafından sunulan OLED ekran teknolojisi daima canlı ve zengin renk tonlarıyla kendisini belli ediyor. Böylece akıllı saatte kullanılan tema, bildirim ve arayüzler oldukça hoş ve dikkat çekici bir hale geliyor. AMOLED ekranın sunduğu parlaklık, çevresel ışık sensörününde katkısıyla aktif şekilde ayarlanabiliyor. Parlak güneş ışığı altında bile çok rahat görüntüleme imkanı da veriyor.

Samsung Gear S

Samsung Gear S incelemesi yaparken cihazın büyük ekranını daha çok sevdik. Çünkü ekranın büyük olması sebebiyle aşağı yukarı ve sağa sola doğru kaydırmalar da hiç bir sıkıntı yaşamadık. Bunların dışında akıllı telefonlarda yaptığımız parmak kıstırarak yakınlaştırma hareketleri de cihaz üzerinde oldukça rahat yapılıyor ve dışarıdan bakıldığında garipsenmiyor. Büyük ekranın getirdiği faydalar oldukça fazla. Akıllı saatimizden yazıları okumak ve resimleri gezmek de kolay hale geliyor. Yazıları okurken de fazla zorlanmıyorsunuz. Biz Gear S modelini kullanırken genellikle haber okuduk. Saatin ekranı akıllı telefonlara oranla küçük olsa bile yayınlanan haberleri okumak bizi pek de sıkmadı.

:: Samsung Gear 2 incelemesi

Samsung Gear S’in kendisine has mikrofon ve hoparlörü bulunuyor. Eğer cihazınıza bir mesaj gelirse, alarm vakti olursa veya bildirim gelirse akıllı saat titreyip sizi uyarıyor. Akıllı telefonlarda karşımıza çıkan ivmeölçer, jiroskop, pusula, çevresel ışık gibi sensörlerin yanı sıra optik kalp hızı ölçer, ultraviyole ve barometre gibi özelliklerde cihazın bünyesinde barınıyor. Akıllı saatte dahili olarak Wi-Fi ve Bluetooth 4.1 gibi kablosuz bağlantılar bulunuyor. Ayrıca saatin iç bölümünde nanoSIM kart girişi de göze çarpıyor. Bu da demek oluyor ki Samsung Gear S modelini kendi hattınızla da kullanabilirsiniz. Herhangi bir akıllı telefon ile bağlantı kurmanda da kendi veri akışını sağlayabilir veya telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.

Yorum Yok

Yanıtla