Ana Sayfa Ürün İncelemeleri Samsung Gear S incelemesi

Samsung Gear S incelemesi

0 8409

Yazılım ve Uygulamalar

Samsung Gear S akıllı saat modeli de Samsung tarafından üretilen diğer Gear modelleri gibi Tizen işletim sistemi ile çalışıyor. Kullanıcı arayüzü konusunda yoğun bir çalışma yapan Samsung, ortaya çıkarttığı arayüz ile kullanıcılarına Android kullanıyormuş gibi bir izlenim sunuyor. Bu yüzden akıllı saatin kullanımı sizi hiç zorlamıyor ve yadırgamıyorsunuz.

Akıllı saatinde gezinirken sıklıkla işaret parmağınızı kullanmanız gerekiyor. Gezinme işleminde ekranın kenarlarından orta bölüme doğru sürükleme ve kaydırma işlemleri yapıyorsunuz. Saat aktif haldeyken parmağınızı yukarıdan aşağı doğru sürükleyip bildirim bölümünü açabiliyorsunuz. Bu bölümden ses ve ekran parlaklık ayarlarını, pil, şebeke, Bluetooth durumunu ve rahatsız etmeyin modunu ayarlayabiliyorsunuz.

Ekranın sol tarafından sağına doğru sürüklediğiniz zaman ise tüm bildirimleri görüntüleyebiliyorsunuz. Sağa kaydırma işlemini devam ettirirseniz de her bildirimin detaylarını görebiliyorsunuz. Her bildirim detayında ayarı telefonunuzda açmayı sağlayan veya aksiyonu telefondan devam ettirmeyi gerçekleştirecek kısayol bulunuyor. Saat görünümü aktifken parmağınızı sağ kenardan sol kenara doğru sürüklerseniz Müzik çalar, S Health, Haberler, Bugün ve Uçuş modu, Wi-Fi, Mobil ağ ve Titreşim gibi hızlı ayarlara erişebiliyorsunuz.

Samsung Gear S

Saat görünümü aktifken alttan yukarı doğru sürükleme işlemi yaparsanız Gear S2in uygulama listesi ile karşılaşıyorsunuz. Bu listede Telefon, Kişiler, Mesajlar, E-posta, Program, Ayarlar, Gezgin, S Health, Nike+ Running, Müzik Çalar, Haber Bilgilendirmesi, Hava Durumu, S Voice, Alarm, Galeri, Cihazımı Bul gibi akıllı saatinizde yüklü olan tüm uygulamaları görebiliyorsunuz.

:: Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo

Eğer akıllı saatinize daha fazla uygulama yüklemek istiyorsanız, bağlı bulunan telefonunuza Samsung Gear Manager uygulamasını yüklemelisiniz. Gear S aktif haldeyken zaten Gear Manager uygulamasına ihtiyacınız oluyor. Gear Manager ile yazılımı güncelleyebilir, ana ekranı düzenleyebilir, müzik veya görüntü aktarımı yapabilir, sağlık ve zindelik verilerini S Health uygulamasına aktarabilir ve bildirimleri yönetebilirsiniz. Ayrıca Gear S’i evin içinde bulamıyorsanız Gear’ımı Bul uygulamasını kullanıp saatin çalmasını sağlayabilirsiniz. Böylece Samsung Gear S’i kolayca bulabilirsiniz.

 

Yorum Yok

Yanıtla