Ana Sayfa Klima Dünyası Klima Seçimi Soğutma Amaçlı Hangi Klima Alınmalıdır?

Soğutma Amaçlı Hangi Klima Alınmalıdır?

Evlerinde doğalgaz sistemi olup yalnızca soğutma amaçlı klima alacak olan kişiler için bazı tavsiyelerimiz olacak. Eğer klima almadan önce bu tavsiyeleri dikkate alırsanız hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir cihaza sahip olabilirsiniz. Yatak odası veya salon için yalnızca soğutma amaçlı klima alacaksanız öncelikle bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bunlar;

  • Ses Seviyesi
  • Servis Noktaları
  • Fiyatı
  • Markası

Klima alırken sadece soğutma için alacağınızdan önünüzde binlerce seçenek bulunmaktadır. Çünkü hem ısıtma hem soğutma olunca seçenekler azalıyor ve maliyetler yükseliyor. Evinizdeki havanın değişmesi için tercih edeceğiniz klima uzun süreli açık kalacaksa mutlaka tasarruflu klimalardan seçim yapılmalıdır. Tasarruflu klimalar olarak bilinen inverter tipindeki cihazlar bu yöndeki tercihler arasında bulunabilir.

Fakat klima alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de yetkili servisler konusudur. Yetkili servisi size yakın olanların tercih edilmesi oluşabilecek bir arızada kısa sürece çözüme ulaşmak demektir. Klima markalarının verdiği garanti süresine göre yetkili servisler ücretsiz arıza giderme işlemlerini yapmaktadır. Bu yüzden klimanızı kendiniz veya başka bir servis elemanı tarafından tamir ettirmeyiniz. Aksi halde garanti dışı kalır ve yetkili servislerin ücretsiz verdiği hizmetlerden yoksun kalabilirsiniz.

Son günlerde tüketici ile buluşturulan Super Inverter Toshiba Daisekai, dünyanın en az elektrik harcayan kliması olarak tanıtılmıştır. Diğer A sınıfı klimalara %75 daha verimli olan bu klima ile yaz aylarını daha konforlu yaşam şansına sahipsiniz. Fakat bu kaliteli ve dünya klasmanındaki cihazın fiyatları 4.165 ile 4.700 TL arasında değişmektedir. Bu yüzden bütçe konusunda sıkıntı yaşayanlar için tercih sebebi olmayabilir.

Bu yüzden seçimlerinizi daha uygun fiyatlı ürünlere doğru kaydırabilirsiniz. Soğutma yapacağınız ortamda klima, gün boyu açık kalacaksa inverter, günde bir kaç saat açık kalacaksa normal A sınıfı bir klima yeterli olacaktır. Bir önceki yazımızda “Isıtma ve Soğutma Yapan Klmalar” başlığını incelemiştik. Dilerseniz göz atabilirsiniz.

BENZER MAKALELER

1 Yorum

Yanıtla