Ana Sayfa Fotoğraf Makinesi Sony a5000 incelemesi

Sony a5000 incelemesi

Sony a5000 incelemesi ile karşınızdayız. Wi-Fi özelliğiyle dikkat çeken ve dünyanın en hafif değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi olan a5000′i sizler için inceleyeceğiz. 180 derece hareket kabiliyeti olan ekranıyla özçekim (selfie) yapmak isteyenlerin bayılacağı Sony a5000 fark yaratmayı hedefliyor.

Sony-a5000-siyah

2014 yılının başında CES etkiliğinde Sony tarafından tanıtılan aynasız fotoğraf makinesi modeli a5000, geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan NEX-3N modelinin gelişen versiyonu olarak dikkatleri üzerine çekti. NEX markasının yerini Alpha aldığı için kısaltılıp A harfini modeline verdiği görebiliyoruz. Sony’nin Alpha ile tüketiciye sunduğu dördüncü fotoğraf makinesi olan Sony a5000, Wi-Fi/NFC ve Sony A7/7r’de de karşılaştığımız görüntü işlemcisi BIONZ X sayesinde NEX-3N modelinden ayrışıyor.

Sony a5000 BIONZ X görüntü işlemcisi sayesinde daha az grenli ve daha keskin fotoğraflar elde edebiliyor. NEX-5T modelinin tahtını ele geçiren fotoğraf makinesi, NEX modelinden alışkın olduğumuz tasarım formuyla da kolaylık sağlıyor. Sade ve kolay kullanım çizgisinde üretilen, siyah, beyaz ve gümüş renk seçenekleriyle tüketicilere sunulan makine, fotoğrafçılık dünyasına yeni adım atmak isteyenleri hedeflese bile üstün özellikleri ile dikkat çekiyor.

Sony a5000 incelemesi
Tatildeki Yol Arkadaşı
Özçekim Dostu
Bağlantıları
Teknik Özellikleri

Yorum Yok

Yanıtla