Ana Sayfa Fotoğraf Makinesi Sony DSC-HX300 İncelemesi

Sony DSC-HX300 İncelemesi

Profesyonel fotoğrafçılık alanına Sony yepyeni bir ürün kazandırdı. Sony DSC-HX300 modeli profesyonel fotoğraflar çekebilmeniz için yeni bir alternatif…

Kompakt fotoğraf makineleri sınıfına giren Sony DSC-HX300 modeli, optik zoom özelliği ile kullanıcılarına göz kırpmaktadır. Bu yeni fotoğraf canavarı tam 50x değerinde optik zoom yapabilmektedir. Fotoğraf makinesi bu optik zoom özelliği ile oldukça yüksek çözünürlükte ve kaliteli fotoğraf çekebilmektedir.

Dışardan görünüşünde ufak boyutlara sahip olduğu göze çarpan DSC-HX300 modeli, dijital makineler ile benzer özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Sony-DSC-HX300

Kolayca kavranabilen ergonomik bir tasarıma sahip olan Sony’nin ürettiği son fotoğraf makinesi, kullanıcılarına kolay kullanım özelliği sunmaktadır. Üzerinde konumlandırılan ekran da hareket edebilen bir yapıya göre tasarlanmış. Fakat hareketliden kasıt yalnızca yukarı ve aşağı doğru olmasıdır. Zira ekranı sağa veya sola hareket ettirmek isterseniz bunun mümkün olmadığını görebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir >> Fotoğraf Makinesi Temel Ayarları

Sony DSC-HX300 3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Çekim özelliklerine dikkat ederseniz kullanıcılarına en iyi performansta çekim imkanı sunduğunu görebilirsiniz. Cihaz 20,4 megapixel çözünürlük ile beklentileri karşılar düzeyde bir çekim kalitesine sahiptir. Optik zoom özelliğinin de bulunması nedeniyle açık alanlardaki fotoğraf çekimlerinizi olumlu yönde etkileyecektir. Böylesine kaliteli fotoğraflar çeken bir makineden kötü video çekimleri beklenmez elbette. Sony DSC-HX300 oldukça kaliteli videolar da çekebilmektedir.

SONY-CYBERSHOT-DSC-HX300

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Cihazın böylesine kaliteli fotoğraflar çekebilmesine olanak sağlayan özellik ise 1200 mm odak uzaklığının bulunmasıdır. Objektif değişimi konusunda da bir hayli kullanışlı olan bu fotoğraf makinesi, objektifi ister düğme yardımıyla isterseniz de manuel olarak çıkartabilmenize olanak sağlamaktadır. Fakat manuel yani elle çıkartılan objektifiniz daha hızlı bir biçimde kullanıma hazır olmaktadır.  Cihaz üzerinde kolayca kontrol edebileceğiniz flaş bulunmaktadır. Tek tuş ile açık kapatma işlemini yapabilirsiniz. Bulunan tuşlar dokunmatik olmamakla beraber fiziksel olarak tasarlanmıştır.

İlginizi Çekebilir >> Fotoğraf Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sony DSC-HX300 incelemesi oldukça keyifli anlara sahne olmaktadır. Öyle ki bu cihazda bulunan hazır çekim modları tek bir tuş ile kontrol altına alınabilmektedir. Full HD video ve fotoğraf çekebileceğiniz DSC-HX300 modeli tüm isteklerinizi karşılayacak donanıma sahip bir cihaz olarak göze çarpıyor. Video çekimi yaparken aynı zamanda fotoğrafta çekebileceğiniz bu cihaz, 3D fotoğraf çekimini de yapabilmektedir. Bataryasının şarj edilmesi de oldukça kolay, bu evreyi mikro usb bağlantısı ile kolayca sonuçlandırabiliyorsunuz.

Sony CyberShot DSC-HX300 Teknik Özellikleri

Çözünürlük: 20.4 Megapixel

Objektif: Carl Zeis Vario-Sonnar 24 mm – 1200 mm

Ekran: 3.0 inç TFT-LCD (Döndürülebilir)

ISO: 80-12800

Depolama: SD, SDHC, SDXC

Ağırlık: 650 Gram

 

2 Yorumlar

Yanıtla