Ana Sayfa Televizyon Sony KDL-55W805A İncelemesi

Sony KDL-55W805A İncelemesi

0 1302

Kusursuz denilebilecek tasarımı, 55 inçlik geniş ekranı, 3D görüntü, akıllı televizyon özellikleri ve daha birçok özellikle karşınızda Sony KDL-55W805A!

Sony tüketicilere geniş ekranda 3D keyfi yaşamak isteyenleri düşünerek ürettiği KDL-55W805A televizyonu sundu. Geniş ekranda televizyon izleme keyfinden vazgeçemeyenler için oldukça kaliteli bir alternatif olan bu televizyon izleyicilerine 4K görüntü teknolojisini bünyesinde barındıran 42 ve 47 inçlik televizyon modellerini geride bırakarak 55 inçlik devasa bir seyir keyfi sunmaktadır!

Sony KDL-55W805A test merkezine alınıp test edildi ve sizler için özelliklerine teker teker bakıldı. Bakalım KDL-55W805A modelinde ne gibi özellikleri sizleri bekliyor.

Dış görünümden başlayacak olursa Sony yeni modelinde yine etkileyici bir dış tasarım uygulamış. Yepyeni bir model olduğunu dışarıdan ilk bakışta anlamak gayet mümkün oluyor. Eski modellerdeki gibi açılı bir görünüme yer verilmeyen KDL-55W805A modelinde standart bir görünüm belirlenmiş. Bu da kullanıcılarına daha esnek bir kullanım sağlamaktadır.

İnce ekran bir çerçeveye sahip olan bu teknoloji harikası cihaz, orta bölümde konumlandırılmış 136 cm boyutundaki LED panel ile müthiş bir uyum içinde olduğu gözlenmektedir. Sony KDL-55W805A modelinde arka bölme yine fiziksel bağlantılar ayrılmış durumdadır. Oldukça geniş bağlantı türlerini destekleyen KDL-55W805A, üzerinde 4 adet HDMI bağlantısı bulundurmaktadır.

Hazır bağlantılar konusunda da tüketicilerin beklentilerini karşılayan KDL-55W805A, kablosuz bağlantı destekleriyle de öne çıkmaktadır. Bağlantı çeşitliliğinin olması ve bağlantıları yönetme imkanının kolay olması kullanıcılara rahat bir kullanım sağlamaktadır.

X-Realty PRO teknolojisiyle kullanıcılara izlenilen her görüntüde Full HD görüntü kalitesi sunmayı hedefleyen Sony, yeni modelinde beklentilerin üzerinde bir televizyon modeli oluşturmak istemiş. Bu yüzden X-Realty PRO teknolojisi sayesinde KDL-55W805A oldukça iyi görüntüler elde etmektedir.

Motionflow XR teknolojisine sahip bu televizyon 400 Hz’lik tarama hızıyla da beklentileri karşılıyor. Motionflow XR teknolojisinde kullanıcılara daha akıcı bir görüntü ulaştırmakta oldukça başarılı gibi görünüyor.

Bir 3D televizyon olan Sony KDL-55W805A, satın alan kullanıcılara kutu içerisinde 4 adet pasif gözlük göndermektedir. Bu sayede ailecek veya arkadaşlarınızla seyredebileceğiniz ve 3D televizyonun keyfine varabileceğiniz bir cihaz sizleri bekliyor. 55W805A modelinin güzel özelliklerinden birisi de akıllı fonksiyonlara sahip olmasıdır. Medya oynatma özelliği bulunan bu televizyon, kullanıcılarına kapsamlı seçenekler sunmaktadır.

Son olarak bu televizyon akıllı telefonlarınızdaki tüm medya öğelerini NFC desteği ile görüntüleyebilmektedir. Bunu yaparken zorluk çekmemeniz açısından 55W805A yanında ikinci bir kumanda ile gönderilmektedir.

Sony KDL-55W805A Ön izleme

Bir önceki yazımızda “Smart TV” hakkında bilmediklerinizi gün yüzüne çıkartmıştık. Smart TV’ler hakkında öğrenmek istediklerinizi bu makaleden inceleyebilirsiniz.

 

Yorum Yok

Yanıtla