Ana Sayfa Cep Telefonu Sony Xperia M2

Sony Xperia M2

Sony Xperia M2 tasarımından ödün vermeden yeni modelinin üstün performansını kullanıcıları ile buluşturuyor.

 

Sony Xperia M2

 

Sony, yeni amiral gemisi olan Xperia Z2 modelinin ardından tüketici ile buluşturduğu Xperia M2 ile orta segmentteki kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışacak. Xperia ailesinin şıklığını ve sade tasarım çizgisini takip eden bu modeli sizler için inceledik. Ekranda küçülmeye gidilmesine rağmen tasarım konusunda pek bir farklılık olmayan modelde yine sağ altta karşımıza klasik tuşlar çıkıyor. Bu tuşlar sayesinde her zaman ki tasarımın biraz dışına çıkmak amaçlanmış. Ses tuşlarının konumu ve dizilimi kullanım konusunda bizi biraz zorlayabiliyor. Cihazın boyutu küçülse bile o ses tuşları bir türlü parmaklarımızın altına doğru bir şekilde yerleşmiyor.

8.6 mm kalınlığa sahip olan cihaz ince ve bir o kadar da sağlam duruşuyla güven veriyor. 4,8 inç büyüklüğündeki qHD ekran ile cepte taşıma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınız Sony Xperia M2 modeli Z1 Compakt modelinden büyük olmasına rağmen “mini” sınıfında incelenecek bir cihaz.

1 GB RAM ile hızlı bir kullanım sunan Xperia M2, Android 4.3 işletim sistemi yüklü olarak geliyor. 8 GB dahili hafızası olan modelin microSD kart desteği bulunuyor. Bu sayede hafıza 32GB’a kadar yükseltilebilir. Cihazda yüklü olarak gelen uygulamaların 3GB’lık alanı kaplıyor olması kullanıcıları ek alan için zorluyor. Ekran parlaklığı konusunda orta seviye bir performans sunan Sony Xperia M2 modeli içerisinde 6 farklı tema ile kullanıcılara sunuluyor. Böylece cihazı zevkinize göre modifiye edebiliyorsunuz.

Sony Xperia M2
Güçlü Donanım Özellikleri
Kamera Özellikleri
Teknik Özellikleri

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla