Ana Sayfa Cep Telefonu Sony Xperia SP

Sony Xperia SP

Sony Xperia SP bir akıllı telefonun ne kadar etkileyici olduğunu hem içeriden hem de dışarıdan size kanıtlıyor. Yani hem özellikleriyle hem de tasarımıyla Sony Xperia SP mükemmelliğini hissedebileceksiniz.  Bu yazımızda siyah ve beyaz renk seçenekleriyle dikkat çeken, uygun fiyatıyla akıllı telefona geçiş yapmak isteyenlere göz kırpan Xperia SP modelini inceleyeceğiz. Daha önce küçük detaylar verdiğimiz telefonun şimdi tüm ayrıntılarını gözler önüne seriyoruz.

Sony Xperia SP Tasarım Özellikleri

Sony Xperi SP yan

 

Sony mühendisleri çift kalıplama teknolojisinden faydalanarak bu NFC özelliğiyle dikkat çeken Android telefonu meydana getirdi. Harika bir görünüme ve elinizle bütünleşmeye yarayan tasarıma sahip. Malzemelerinde seçilen üstün kalite ürünler sayesinde ayrıntıların ne kadar dikkat çektiğini fark edebileceksiniz. Uzmanlığı Sony Xperia SP modelinde görecek ve yenilikçi tasarıma hayran kalacaksınız.

Kişiliğinizi Yansıtan

Cihazda dikkat çeken ışıklı şerit sayesinde Xperia SP daha kişisel bir hale gelir. Size gönderilen mesajları, aramaları ve sosyal medya bildirimlerini ekran kapalıyken de size gösterip, hatırlatır. Müzik dinlerken de aydınlatma görevi gören ışıklı şerit, müzik ritmine göre yanıp söner ve siz seviyeyi arttırınca oda yoğunlaşır.

Tasarım Dikkat Çekmesine Olanak Tanıyın

Sony Xperi SP taslakSony Xperia SP ilk başta bir maket olarak Sony tasarımcıları tarafından kağıda çizilen bir üründü. Tasarımcılar Jessie Zhao ve Toshihide Umedan tarafından sadece ekran ibaret bir telefon üretme fikriyle hayata geçirildi. Bunu gerçeğe dönüştürmek isteyen Sony, 60 yıllık mühendislik deneyimini konuşturdu. Şeffaf anten ve sağlam duruşunun ardından elden kayıyormuş hissini veren gövde bu sayede ortaya çıktı. Sonrasında Sony, kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurarak denge ve orantıdaki büyük önemi kendisine yol haritası olarak aldı. Akıllı telefon için doğru ağırlığı ve şekli yakalamak için çalışmalarını sürdürdü. Son olarak metalin yapısını ve kalitesini en iyi yansıtan siyah, beyaz renklerinde iki seçeneği olan Sony Xperia SP ortaya çıkarıldı.

Sony tasarımcıları ise bu konuyu şöyle açıkladı;

Jessie Zhao: “Her şeye, ürün geliştiricileri ve mühendislerle kağıttan bir maketi paylaşarak başladık. Çoğu bize bunu yapmanın gerçekten mümkün olup olmadığını sordu. Ne mutlu ki, hepimizin sahip olduğu hayal gücü ve onlarca yılın mühendislik uzmanlığı sayesinde, aklımızdakini gerçekleştirebildik.”

Toshihide Umeda: “Metal dış yüzeyin yapısında ko-enjeksiyon kalıplama teknolojisi kullanıldı; bu da bütünlük taşıyan, sağlam bir gövde elde etmemize olanak sağladı.”

Sony Xperia SP Ekran Özellikleri

HD Reality Display

Sony Xperia SP Beyaz

Keskin görüntü kalitesi ve oldukça parlak HD ekran sayesinde kendinizi tıpkı görüntünün içindeymiş gibi hissediyorsunuz. HD çözünürlüğü ile en üst düzey kaliteyi sunan Sony Xperia SP, BRAVIA TV mühendislerinin HDTV’lerde kullandığı teknolojiyi akıllı telefonlara aktarıyor. 4,6 inç büyüklüğündeki Reality Display, üstün kalite, netlik ve yoğun parlaklık sunuyor. Geniş renk yelpazesi ise tüm ayrıntıları fark edebilmenize olanak tanıyor.

Mobile BRAVIA Engine 2 – Gerçek Akıllı Ekran

Mobile BRAVIA Engine 2 kullanıcılarına netlik geliştirme, kaliteli renk yönetimi ve pazaritleri azaltma gibi özellikleri eş zamanlı kontrast optimizasyonuyla birleşerek kaliteli bir mobil deneyim sağlamaktadır. Ayrıca bu teknoloji ekrandaki içeriğin türünü inceleyip görüntünün kalitesini buna göre ayarlayabiliyor. Böylece Reality Display ve Mobile BRAVIA Engine 2 birleşerek en akıllı HD cep telefonu ekranı üretilmiş oldu.

Sony Xperia SP Ekran

1- Kontrast İyileştirme:

Resim ve diğer görüntülerde ortaya çıkan kontrast; ayrıntıların öne çıkmasını sağlayan ve en koyu bölümlerin biraz daha koyulaştırılmasıyla iyileştirilir.

2- Renk Yönetimi:

Renk doygunluğu belirlenmiş bazı renk tonları için iyileştirili, bu sayede söz konusu renkler daha canlı ve derin olarak görüntülenir.

3- Parazit Azaltma:

Cihazınızdan çevrimiçi kaynaklar tarafından görüntülediğiniz içerikler düşük kalitedeki akışta bozulur ve gürültü azaltılır. Daha net bir nedeyim için hem tek tek çerçeve içinde hem de çerçeveler arasında azaltılır.

4- Netlik Filtresi

Mobile BRAVIA Engine 2, görüntüdeki ayrıntıları fark edebilmeniz için genel bir netleştirme filtresi uygular. Bu işlem kenarları ve kontrastı azaltıp, gürültüyü arttırmadan gerçekleştirilir.

Sony Xperia SP Kamera Özellikleri

Akıllı Telefon İçin Exmor RS

Sony Xperi SP Kamera

Sony Xperia SP modelinin kamerası dikkat çekici Sony kamera modellerinde kullanılan modüllerden faydalanarak üretilmiştir. Akıllı telefon için Exmor RS özelliği, bünyesinde BSI ışık sensörünü bulunduran Sony görüntü sensörü teknolojisindeki büyük bir yeniliktir. Xperia SP kamerası ışık ve renk paraziti azaltma teknolojisi kullanmaktadır. Böylece düşük ışık koşullarında bile ayrıntılı çekimler yapabilmektedir. Artık daha net fotoğraflar çekebilecek ve gece çekimlerinde harikalar yaratabileceksiniz.

(1) Yüksek pozlama. (2) Normal pozlama. (3) Düşük pozlama. (4) HDR – birleşik sonuç.

(1) Yüksek pozlama. (2) Normal pozlama. (3) Düşük pozlama. (4) HDR – birleşik sonuç.

Her Zaman Doğal Renkler

Cihaz HDR özelliği sayesinde, arka plandaki güçlü ışıklara rağmen net fotoğraflar çekebilmenizi sağlar. Sony Xperia SP çektiğiniz fotoğrafı farklı pozlama düzeylerinde kaydeder ve düzenlenip iyileştirilmiş halini size tek bir karede sunar. Ayrıca video çekimleriniz için HDR, yüksek kontrastlı alanlarda bile çekim yapabilmenize olanak tanır. Çekim yapmak istediğiniz nesne pencere veya batan güneş önünde olursa müthiş çekimler olur.

Sony Xperia SP HDR

Sony Xperia SP Bağlantı Özellikleri

Tek bir dokunuş ile cihazlarınız arasında bağlantı kurmak harika olmaz mıydı? Önceleri bu çok uğraş verici bir işti. Bazı cihazların birbiriyle bağlantısı saatlerimizi alıyordu. Ama artık NFC (Yakın Alan İletişimi) var. NFC sayesinde elektronik cihazların tamamında bağlantı kurmak tek bir dokunuşla olabiliyor. Akıllı telefonunuzdaki bir filmi kolayca televizyonunuza aktarıp keyifle izleyebilirsiniz. Ya da kablosuz hoparlör sayesinde en sevdiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz. Artık kablo, düğme ve ayarlarla uğraşmanıza gerek yok. Dokunu, eğlenin!

Tek Dokunuşla Paylaşma

İki Android cihaz arasında fotoğraf, müzik ve daha fazlasını paylaşın. Ayrıca, Android cihazınızla NFC özellikli bir dizüstü bilgisayar arasında paylaşım için diğer cihaza tek bir dokunuş yeterlidir.

Tek dokunuşla dinleme

Android cihazınızdaki müzikleri, kablosuz NFC özellikli Sony hoparlör veya Sony kablosuz kulaklık aracılığıyla dinleyin.

Tek dokunuşla yansıtma

Android cihazınızdaki fotoğraflara TV’nizde bakın. Ekran yansıtmayı etkinleştirmek için Android cihazınızı BRAVIA® TV uzaktan kumandasına dokundurmanız yeterlidir.

Tek dokunuşla yedekleme

Akıllı telefonunuzla mı, tabletinizle mi yoksa kameranızla mı çektiğinizin önemi olmadan artık resimlerinizi aynı yerde saklayabilirsiniz. Sony Personal Content Station™, fotoğraflar ve videolar için kablosuz bir merkezdir.

Tek dokunuşla bağlantı

Xperia Android cihazınızı NFC özellikli araç ses ekipmanınıza bağlamak için dokunun. Araç sesi fonksiyonlarınızı kolayca denetleyin ve mikrofonlu kulaklık sesiyle aramanın keyfini çıkarın.

Sony Xperia SP İşlemci Özellikleri

Sony Xperi SP islemci

Sony kendi yeni yazılımlarıyla güçlü Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemcisini bir araya getirdi. Çift çekirdekli bir işlemci kullanan cihaz HD telefonunuz ile müthiş bir bağ kurar. En iyi performans ve hızı size sunarken cihazınızın pilini hızlı tüketmez, eş zamanlı olarak bir çok uygulamayı çalıştırır, bekleme olmadan web’de gezinmenizi sağlar ve videoları takılmadan izlemenizi sağlar. Snapdragon S4 Pro işlemcisinin çekirdekleri eşzamansız olarak çalışır. Bu da her çekirdeğin birbirinden bağımsız çalışıp durabildiği anlamına geliyor. Bu sayede cihazınız istediği gücü istediği zaman alır ve güç gereksiz harcanmaz.

Sony Xperia SP İşlemcisinin Yararları

► Süper hızlı performans
► Daha uzun pil ömrü
► Geliştirilmiş çoklu görev gerçekleştirme

İnceleme genel bakış
Tasarım - 8.5
Kullanım Kolaylığı - 8.5
Özellikler - 8
Performans - 8.5
Ürün İncelemeleri, Güncel Haberler, Kullanım Kılavuzları ve Tanıtımlar...

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla