Ana Sayfa Cep Telefonu Sony Xperia X2 Görüntüsü Sızdı

Sony Xperia X2 Görüntüsü Sızdı

0 9388

Sony, Ericsson ile ayrıldıktan sonra katıldığı CES 2013 etkinliğinde kullanıcılara yüksek seviye Android telefon olan Xperia Z modelini tanıtmış ve özellikleri sayesinde büyük ilgi görmüştü.

Su geçirmeyen yapısı sayesinde teknoloji dünyasına hızlı bir giriş yapan Xperia Z’nin ardından 6.4” büyüklüğündeki ekranıyla Xperia Z Ultra sayesinde Phablet alanına da giriş yaptı. Sonrasında 20.7 MP kamerasıyla kullanıcıların beğenisini toplayan Xperia Z1 ile pazardaki yerini korumaya devam etti.

Sony, Xperia Z serisi ile kazanmış olduğu güveni sürdürme çabasında. Akıllı telefonlar piyasasında kendisine sağlam bir yer bulmak için Ocak ayı içerisinde tanıtmayı planladığı cihazlar, daha Sony Xperia Z1 modeli kullanıcılar ile buluşturmadan konuşulmaya başlandı.

Başlarda yeni çıkacak modelin Xperia Z1 mini olacağını ileriye sürenler şimdilerde Sony Xperia Z2 olarak çıkış yapacağını savunuyor. Geride bıraktığımız hafta yeni tanıtılacak cihaz hakkında teknik detaylar bile dillendirilmeye ve yeni iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Şimdilerde Sony Xperia Z2’ye ait ilk görüntünün sızdırıldığından konuşuluyor.

İlgili >> Sony Xperia Z1 Görselleri

Görselin çok net olduğunu söyleyemeyiz. Henüz Xperia Z2’ye ait olup olmadığı da bir merak konusu. Fakat bunu sizinle paylaşmak istedik. Sony Xperia Z2 görselinde dikkat çeken köklü bir değişiklik olmadığını görebiliyoruz. Fakat ekran üzerine yerleştirilmiş sanal tuşlar olduğunu ve daha ince bir yapıda olduğunu görür gibiyiz.

Cihazın sunacağı bazı teknik özellikleri paylaşacak olursak; Xperia Z2 modeli çoğu yönüyle Z1 modelinin geliştirilmiş hali olarak tanıtılacak. Sony G-Lens ile 20.7 MP kameraya sahip olacak olan Xperia Z2, geliştirilerek 4K video çekebilme özelliği kazanacak. Kamera çekimlerinde büyük rol oynayacağı söylenen Xenon flaşda Sony Xperia Z2’de olması beklenen özelliklerdendir.

sony-xperia-z2

Xperia Z2’nin ön plana çıkan özelliklerden birisi ise ekran özelliklerinde karşımıza çıkmaktadır. 5.5” boyutunda TRILUMINOS ekran teknolojisiyle harmanlanmış IGZO panel, inç başına 540 piksellik bir görüntü sunacak.  Bu cihaz ile yeni çözünürlük seviyesi olan 2560x1600p’ye geçiş yapılacak gibi görünüyor. Mobil dünyanın bu denli büyüyor olması üretilerin çıtayı her an yükseltebileceğini gösteriyor.

Ocak ayı itibariyle tanıtılması beklenen Avatar kod adlı Sony Xperia Z2 donanımında ise Snapdragon 800 işlemci, 3 GB RAM, 3.500mAh kapasiteli güçlü batarya ve Android 4.4 KitKat işletim sistemi bulunacak.

 

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla