Ana Sayfa Cep Telefonu iOS Tavsiye Edilen iOS 8 Uygulamaları

Tavsiye Edilen iOS 8 Uygulamaları

0 2042

Tavsiye edilen iOS 8 uygulamaları haberimizde geçtiğimiz hafta kullanıcılarla buluşan iOS 8 uygulamalarından bahsetmeyi planlıyoruz. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleriyle birlikte yayınlanan iOS 8 ile Apple, App Store’da yeni bir bölüm açtı. Bu bölümde iOS 8 işletim sistemiyle uyumlu olan çeşitli uygulamalar listelendi. Şimdi sizlere bu uygulamalar içerisinden en dikkat çeken olanları tanıtmaya çalışacağız. İlginizi Çekebilir >> iPhone 6 ve iPhone 6 Plus incelemesi

iOS 8 Uygulamaları

Epic Zen Garden

Epic-Zen-Garden iOS 8′in grafik yeteneklerini göstermek amacıyla kullanıcılar ile buluşturulan ilk oyunlardan birisi Epic Zen Garden’dı. Oyunun demosunu App Store’da bulabilirsiniz.

Asphalt 8: Airborne

asphalt-8-indir Belki de en popüler araba yarışı oyunu olan Asphalt 8: Airborne, iOS 8 sayesinde yeni Metal grafik motorunu destekliyor. Bu yeni grafik motorunu destekleyen ilk oyunlardan biri olarak dikkat çeken Asphalt 8: Airborne için daha önce bir bilgilendirme yayınlanmıştık. (bknz: Asphalt 8 iOS indir)

Pocket

pocket-ios-8 Bu uygulama sayesinde internette dolaşırken denk geldiğiniz ilginizi çeken yazı, fotoğraf ve videolara daha sonra unutmadan erişebilmek için saklayabilmenizi sağlıyor. Pocket, iOS 8 ile birlikte geliyor. Apple paylaşım menüsüne bu uygulamayı da koymayı unutmamaış.

Instapaper

instapaper-ios8 iOS 8 paylaşım menüsüne ekleyebileceğiniz bir diğer uygulama da Instapaper, bu da popüler bir daha sonra okuma uygulaması olarak biliniyor. Eğer sizi etkileyen yazılar veya videolar ile karşılaştıysanız ve bu içeriklere daha sorna da kolayca ulaşmak istiyorsanız Instapaper size çözüm olacak.

Opak

opak-ios-8

Tıpkı Instagram gibi fotoğraf düzenleme olan Opak, farklı filtreleri, yazı fontları ve renkleri sayesinde fotoğraflarınızı daha farklı tarzlara dönüştürebiliyor. Tavsiye edilen iOS 8 uygulamaları içerisinde de yerini bu sayede koruyor.

MyScript Stack

MyScript-Stack-ios-8

Bir klavye uygulaması olan MyScript Stack, dokunarak değil çizerek yazı yazmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Eğer sizde klavyenizle el yazısı yazmak isterseniz bu uygulama çok işinize yarayacaktır.

Swype

Swype-ios-8

Swype uygulaması, iOS 8′in çıkmasıyla birlikte iPhone için üretilen yeni klavye uygulamaları içerisinde yerini aldı. Klavyeyi daha hızlı kullanabilmenize olanak sağlayan Swype, maalesef henüz Türkçe dil desteğini bünyesinde barındırmıyor.

Wunderlist

Wunderlist-ios-8

Gün içerisinde yapacağınız bir çok işlem varsa ve bunları akılda tutmakta zorluk çekiyorsanız Wunderlist uygulaması imdadınıza yetişiyor. Günlüş işlerin listelenmesinde ve yönetilmesinde çok başarılı olan bu uygulama iOS 8 kullanıcıları için tavsiye edilen uygulamalar arasındadır.

Modern Combat 5: Blackout

modern-combat-5-ios-8

Başta ismiyle klasikleşen dövüş oyunu Mortal Kombat ile karıştırılan Modern Combat 5, tamamen farklı bir heyecan yaşatıyor. Bu özel nişancı oyunu sayesinde konsoldaki heyecan iPhone’a geliyor.

SwiftKey

SwiftKey-ios-8

Android kullananların yakından tanıdığı popüler klavye uygulaması Swiftkey, iOS 8 sayesinde iPhone ile tanışıyor. Uygulama içindeki çeşitli satın almalar sayesinde daha fazla özellik eklenebiliyor. Fakat yine ne yazık ki bu uygulamanın Türkçe dil desteği bulunmuyor.

1Password

1Password-ios-8

iOS cihazınızdaki şifreleri kolayca yönetebilmenizi sağlayan 1Password uygulaması, Touch ID ile birlikte çalışıyor. Böylece mükemmel bir seçenek olarak dikkatleri hemen üzerine çekiyor.

Paper Camera

Paper-Camera-ios-8

Çektiğiniz fotoğraflara farklı renk efektleri ve çizgi film efekti verebilmenizi sağlayan Paper Camera, oldukça etkileyici bir fotoğraf uygulaması.

Camera Plus

Camera-Plus-ios-8

Bu uygulama üst sınıf özellik arayanlar için oldukça hoş bir fotoğraf uygulaması. Camera Plus ile uzaktan kumanda yardımıyla fotoğraf çekebiliyorsunuz ve fotoğraflardaki ışığı farklı şekillerde ayarlayabiliyorsunuz.

BENZER MAKALELER

0 4466
iOS 8.2 Beta 4

0 2067

Yorum Yok

Yanıtla