Ana Sayfa Bilişim Toq – Qualcomm’un Akıllı Saati

Toq – Qualcomm’un Akıllı Saati

0 14779

Bu yıl Berlin’deki IFA 2013 teknoloji fuarı ilklerle kendinden söz ettiriyor. Sony ve Samsung gibi teknoloji devlerinin ardından Qualcomm’da akıllı saati olan Toq’u tanıttı.

Günümüz teknolojisinde bir ilk olan akıllı saat modelleri IFA 2013 teknoloji fuarı sayesinde çok dikkat çekmeye başladı. Diğer teknolojik ürünler bir yana akıllı saat modellerinden olan SmartWatch 2 ve Galaxy Gear’ın ardından şimdide bu karnavala Qualcomm’un Toq adlı akıllı saati katıldı.

Qualcomm tarafından üretilen ve “Toq” adı verilen akıllı saat yeni bir teknoloji kullanılarak üretilmiş. Bu teknoloji diğer cihazlardan daha az enerji tüketimi sağlayan Mirasol adındaki ekran olarak Qualcomm’un akıllı saatinde bulunmaktadır.  Üretici firma cihazın az enerji tüketeceğinden o kadar emin ki Toq’a güç düğmesi bile yerleştirmemiş.

Toq Akıllı Saat

Dışarıdan bakınca oldukça hoş bir tasarıma sahip olan Toq, Android 4.0 uyumlu akıllı telefonlar ile çalışmaktadır. Özellikleri arasında ise şunlar bulunmaktadır;

  • Arama Yapma
  • Mesaj Görüntüleme
  • Borsa Takip
  • Hava Durumu Öğrenme
  • Akıllı Telefonunuzun Müzik Çalarını Kontrol Etme

Gibi akıllı saatlerin genel özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Kablo gerektirmeden şarj olabilme özelliğine sahip olan Toq’un göze çarpan daha büyük bir teknik detayı bulunmamaktadır.

 Toq Akıllı Saati Önizleme

Toq Akıllı Saati 2 Toq Akıllı Saati 3 Toq Akıllı Saati

 

 

 

Yorum Yok

Yanıtla