Ana Sayfa Cep Telefonu Türkiye’deki iPhone Satışları Yüzde 60 Arttı!

Türkiye’deki iPhone Satışları Yüzde 60 Arttı!

0 12008

Apple 3.çeyreği 35,3 milyar dolar gibi bir hasılatla kapatarak iPhone satışlarındaki başarısını tasdikledi. 3. çeyrekte 32,1 milyon iPhone satışı olduğunu açıklayan Apple bazı pazarlardaki artışın kendilerini şaşırttığı açıkladı. Apple dünya genelinde şuan 3 farklı model ile satışını sürdürmektedir. Bu modeller iPhone 4, iPhone 4S ve iPhone 5 olarak herkes tarafından bilinir. Bu üç modelin satışı devam ettiği için yıllık iPhone satış fiyatlarının %4 oranında gerilediği bildirildi. 

Bu düşüşteki önemli pay sahibi olarak da iPhone 4 modeli gösterilmektedir. iPhone 4 ve 5 modellerinin dünya genelindeki popülerliğinin her geçen gün arttığını ve artmaya da devam edeceğini savunan Tim Cook, gelişen ülkelerdeki iPhone satışlarının büyük bir ivme kazandığını belirtti. Basın ile paylaşılan verilere göre artış oranları şu şekildedir; Türkiye ve Polonya’da %60, Hindistanta’da %400, Filipinler’de %140 artış gösterirken, gelişmiş pazarlardan ABD, Japonya ve İngiltere’de satışlar ortalama %50 oranında artmış durumda.

Yeni Apple Store’lar yolda

Tim Cook, Apple Store’larla ilgili son verileri de değerlendirme toplantısında basınla paylaştı. Ülkemizde de ilki Zorlu AVM’de açılacak olan Apple Store’ları haftada 16,000 kişinin ziyaret ettiği ve mağaza başına gelirin 10,1 milyon dolar olduğu bilgisini veren ünlü CEO, eylül sonuna kadar dünya genelinde 9 yeni, 2013 sonuna kadar ise 27 yeni mağazayı açacaklarını açıkladı. Bunlardan biri şüphesiz Zorlu AVM’de yapımı süren ülkemizin ilk Apple Store’u olacak.

BENZER MAKALELER

0 4466

Yorum Yok

Yanıtla