Ana Sayfa Cep Telefonu Android Vodafone Smart Mini Ön İnceleme

Vodafone Smart Mini Ön İnceleme

Vodafone tarafından bugün düzenlenen etkinlikte tanıtılan Vodafone Smart Mini 3.5 inçlik bir ekran ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Katalog değerleri içinde ekran boyutu belirtilmemiş olsa da yapılan inceleme de 320 x 480 olduğu anlaşılıyor. Bu ekran büyüklüğü kullanıcılarına bakmaktan fazlasını vermiyor. Fakat parlaklık oranlarının bir hayli fazla olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor. Fotoğraf çekmek istediğimiz anda bile ekran parlaklığını en düşük seviyelere çekmemize rağmen yine de parlaklığın oldukça fazla kaldığını söylemeliyiz. Vodafone Smart Mini kullanıcılarına sunulan bu yüksek ekran parlaklığı, güneşte telefon kullanımına yardımcı olduğu ve iyi bir görüş elde edildiğini söyleyebiliriz.

vodafone-smart-mini-on-inceleme

Tek çekirdekli 1 GHz işlemciyle gelen Vodafone Smart Mini, performans bakımından pek de fena durmuyor. Android kullanıcılarına sunulan arayüzdeki geçişler oldukça seri ve uygulamalardaki hız kullanıcıyı tatmin edecek düzeyde olduğu görülüyor. Dahili depolama alanı olarak 4 GB hafıza sunan Vodafone’un bu yeni akıllı telefonu, fotoğraf ve videolar için gerekli alanı mobil kullanıcılara sunmaktadır.

MicroSD kart yuvasını da bünyesinde barındıran Smart Mini, tüketicilere depolama alanını yükseltme olanağı da sunuyor. Her akıllı telefonda artık standart olarak bulunan Wi-fi, GPS ve Bluetooth, Vodafone Smart Mini’de de karşımıza çıkmaktadır. Smart Mini’nin bizleri sevindiren yanlarından birisi de Android 4.1 Jelly Bean yüklü olarak tüketiciye sunulması oldu. Giriş seviyesinde olan bir cihazdan Android son sürüm yüklü halde olmasını elbette ki beklemiyoruz. Fakat son sürüme yakın olması da kullanıcıları sevindirecek bir özellik.

Her ne kadar cihazın teknik özellikleri yetersiz olsa da Jely Bean işletim sisteminin bu cihaz üzerinde sorunsuz çalıştığını notlarımız arasına eklemeyi unutmayalım. Vodafone tarafından özelleştirme geçiren bu telefon uygulama yönünde fazla abartılmamış. İçerisinde Avantaj Cepte, Çiftçi Kılavuzu ve Campus Zone uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Android 4.1 giriş sayfası ve menüsü de Vodafone Smart Mini‘de yerini almış durumda .

vodafone-smart-mini-on-inceleme-03

Vodafone Smart Mini, 2 Megapixel’lik bir arka plan kamerası ile kullanıcılara sunulmuş. Anlaşılan üreticiler daha fazlasına gerek duymamışlar. Gelişen mobil dünyayı ele alırsak bu sizin ana kameranı olarak görev yapamaz. Fakat işinizi görebilecek fotoğrafları çekebilmek için elbette ki bu kamerayı kullanabilirsiniz.

Vodafone Smart Mini Fiyatı

Vodafone Smart Mini 319 TL gibi oldukça uygun bir fiyata satışa sunulmuştur. Fiyatına göre oldukça fazla özellik sunduğunu söylemek gerekiyor. Çünkü bu fiyata ne telefonlar satılmıyor ki? Bir önceki yazımızda “HTC One Max” hakkında bilgiler vermiş ve çıkış tarihini sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz inceleyebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla