Ana Sayfa Cep Telefonu Android Bilmeniz Gereken Whatsapp Hileleri

Bilmeniz Gereken Whatsapp Hileleri

0 6788

Whatsapp hileleri diyebileceğimiz küçük ipuçları sayesinde bu dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasını daha kişisel bir hale getirebilirsiniz. Yapmak isteyip nasıl yapıldığını bulamadığınız bir çok şeyi bu yazımız sayesinde kolayca gerçekleştirebileceksiniz. Şimdi sizlerle en iyi Whatsapp numaralarını paylaşacağız.

Whatsapp Hileleri

Son Görülmeyi Kapatma

whatsapp-son-gorulmeyi-kapatmak

Sevdikleriniz ve arkadaşlarınız ile konuşurken başkalarının sizin en son ne zaman ileti gönderdiğinizi, gönderilen iletileri okuduğunuzu görmesini istemiyorsanız bunu kolaylıkla kapatabilirsiniz. Daha önce farklı uygulamalar yüklenerek yapılabilen bu olay Whatsapp’ın son sürümünde ayarlar değiştirilerek yapılabiliyor. Whatsapp son görülmeyi kapatmak için; Ayarlar -> Hesap -> Gizlilik -> Son Görülme yolunu izleyebilirsiniz. Ama unutmamanız gereken bir şey var. Eğer siz son görülmeyi kapatırsanız başkalarının da en son saat kaçta iletiyi okuduğunu göremezsiniz.

Whatsapp’a Şifre Koymak

whatsapp-a-sifre-koymak

Eğer Whatsapp’daki konuşmalarınızın başkaları tarafından okunabilmesi tehdidi altındaysanız bunun önüne geçebilirsiniz. Whatsapp hileleri olarak gösterilen bu yöntemde ChatLock+ uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bu başarılı uygulama sayesinde kolayca Whatsapp’a şifre koyabilirsiniz.

Whatsapp ile PDF, ZIP ve APK Göndermek

whatsapp-dosya-gondermek

Whatsapp uygulamasını aktif olarak kullanan arkadaşların da bildiği gibi Whatsapp’dan gönderebileceğiniz öğeler kısıtlı. İstediğiniz her dosyayı arkadaşınıza gönderemiyorsunuz. Bunu çözmek isteyenler ise Whats Packed 2 Ads uygulamasını cihazlarına yüklemesi gerekiyor. Şimdilik sadece Android kullanıcıları için bulunan bu uygulamanın hem sizde hem de gönderim yapacağınız kişi de yüklü olması gerekiyor. iOS kullananlar için henüz bu imkan bulunmuyor. Whatsapp hileleri haberimizde sonra ki başlık silinen mesajları geri getirmek.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

whatsapp-silinen-mesajlari-geri-getirmek

Şimdi başınıza gelmese bile ilerde mutlaka başınıza gelecek bir olaydır. Sizin için çok önemli bir mesajı Whatsapp’dan silersiniz. Peki silinen mesajları geri getirmek mümkün mü? Bunun tek bir yolu var arkadaşlar oda; Whatsapp’ı normal yoldan kaldırıp daha sonra tekrar yüklemek. Bildiğiniz gibi Whatsapp mesajları otomatik olarak yedeklemektedir. Siz yeniden kurulum yapınca hiç mesaj bulunmadığını ve isterseniz daha önce ki konuşmaları yükleyebileceğini size sormaktadır. Mesaj yedeklerinizi kurulumda soracağı için silinen mesajları da geri getirebileceksiniz.

Kişilere Kısayol Oluşturmak

whatsapp-sohbet-kisayolu

Android’te Whatsapp uygulamasının bir tane widgeti bulunmaktadır. Bu widget sayesinde son gelen mesajları ana ekranda listeleyebiliyorsunuz. Ama siz son mesajları değil de sadece istediğiniz kişilerin sohbet kısayollarını ana ekrana eklemek istiyorsanız, bu nasıl yapılır? Eğer bulamadıysanız yapılışı sizi çok şaşırtacak. Çünkü hiç beklemediğiniz kadar basit. İstediğiniz kişiye Whatsapp kişi listesinde basılı tutun. Açılan pencerede “Sohbet kısayolu ekle” seçeneğini göreceksiniz. Bu sayede ana ekranda sürekli sohbet ettiğiniz kişilerin kısayollarını görebilir ve onlara yazmak istediğinizde daha hızlı ulaşabilirsiniz. Whatsapp hileleri ve ipuçları siz bu uygulamayı daha aktif kullanabilmeniz için sunuluyor.

Profil Resminizi İstemediklerinize Göstermeyin

whatsapp-profil-gizliligi

Eğer sizde gizliliğe çok önem veriyorsanız bu özellik çok hoşunuza gidecek. Profil resminizi sadece belirlediğiniz kullanıcı grubuna gösterebilirsiniz. Whatsapp’da profil gizliliğinizi korumak için Ayarlar -> Hesabım -> Gizlilik yolunu izlemeniz gerekiyor. Gizlilik menüsünde “Profil Fotoğrafı” seçeneğini kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Whatsapp Numaranızı Değiştirmek

whatsapp-numara-degistirmek

Whatsapp hileleri haberimizin son ipucu ise numarasını değiştiren kullanıcıları ilgilendiriyor. Eğer farklı bir hat aldıysanız artık Whatsapp’ı kaldırıp tekrar yüklemeniz gerekmiyor. Ayarlar -> Hesabım yolunu izleyerek “Numaramı Değiştir” seçeneğini kullanmanız gerekiyor.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla