Ana Sayfa Cep Telefonu Android WhatsApp Sesli Arama Özelliği Geliyor!

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Geliyor!

0 1921

Dünya’daki en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, yenilikleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Daha önce tarayıcı sürümü ve görüntülü konuşma gibi yeniliklerin olacağı konuşulan WhatsApp’ın, şimdi de sesli arama özelliği gündemde. Aslında bir çok kullanıcının merakla beklediği ve sabırsızlandığı bir özellik olan WhatsApp sesli arama özelliği, artık gerçeğe dönüşecek!

Sizin de bildiğiniz gibi WhatsApp, 16 milyar dolar karşılığında Facebook’a satılmıştı. Bu satışın ardından WhatsApp’ın sadece tasarımında küçük değişiklikler olmuştu. Kısa zaman önce mavi tik özelliği ile ilk ciddi yeniliğini yapan WhatsApp’ın ciddi yenilikler yapmaya hazırlandığını bilmenizi isterim.

Teknoloji dünyasına düşen haberlere göre tarayıcı sürümünü geliştirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü öğrendiğimiz WhatsApp, bu yeniliği hayata geçirdiğinde belki de en büyük dezavantajı tarihin tozlu raflarına gönderecek.

whatsapp sesli arama

WhatsApp Sesli Arama Özelliği

WhatsApp’ı Facebook’un satın alışının ardından beklenen en büyük yenilik hepimizin de bildiği gibi WhatsApp sesli arama özelliği olacaktı. Kullanıcıların merakla beklediği bu yenilik gerçekleştirilmiş olabilir.

Sızan ekran alıntılarına bakılırsa oldukça sade ve kullanışlı bir WhatsApp arama arayüzü bizi bekliyor. Kullanıcıları çok sevindirecek olan bu yenilik içerisinde Blueetooth kullaklıklara aktarma ve aramaya mesajla cevap verme gibi özellikleri de barındıracak.

whatsapp sesli arama özelliği

Dünyaca ünlü mesajlaşma servisinin yapacağı bu büyük yenilik GSM şirketlerinin pek hoşuna gitmeyeceği açık. Bu yıl için pek mümkün görülmeyen yeniliğin 2015 yılının ilk aylarında yapılması bekleniyor.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla