Ana Sayfa Cep Telefonu Xiaomi Arch: Çift Kavisli Kenar

Xiaomi Arch: Çift Kavisli Kenar

0 1260

Xiaomi Arch akıllı cep telefonu modeli daha önce Galaxy Note Edge’de karşımıza çıkan kavisli kenarı her iki kenarda da uygulayıp bir ilke imza atıyor. Galaxy Note Edge modelinin sadece bir kenarı kavisliyken, Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu olan Arch modelinin her iki kenarında da kavis mevcut.

Xiaomi Arch

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni phablet modeli olan Galaxy Note 4‘ü tanıtırken bir de küçük sürpriz yapıp kavisli kenara sahip Galax Note Edge modelini de tüketiciyle buluşturmuştu. Galaxy Note Edge, isminden de anlaşıldığı gibi fizilsel olarak kavisli bir yapıyla dikkat çekiyor. Yani bu yeni nesil phablet modelinin kenarı bildirimler vb. içerikler için kavisli bir ekran ile geldi.

:: Galaxy Note 4 Gizli Özellikleri

:: Galaxy Note Edge

Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy S6 modeli için çift kenarlı kavisli ekran teknolojisi çalışmaları devam ederken, bu konudaki ilk başarıya Xiaomi Arch modeli imza attı.

Sızdırılan görsele baktığımızda isminin Xiaomi Arch olduğu belirtilen cihazın her iki kenarı da kavisli olarak üretilmiş. Sızdırılan bilgilere göre bu kavisli kenarlarla uygulamalar, bildirimler ve kontroller amacıyla kullanılabilecek. Ayrıca kavisli kenarlardan birisi spor sonuçlarınnı ve politik gelişmeleri içeren içerikleri görüntülememizi sağlayacakmış.

Sızdırılan bilgilerle Xiaomi’nin yeni akıllı telefonun henüz bir konsept, yani bir fikir olduğunu ve belki de hayata geçirilmeyeceğini söylüyor. Tabi ki dünyanın en güçlü akıllı telefonlarının bulunduğu bu zorlu yarışta Xiaomi’nin, Samsung’tan önce bir hamle yapmasının beklendiği de doğru.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla