Ana Sayfa Cep Telefonu Sony Xperia Z4 Ortaya Çıktı!

Xperia Z4 Ortaya Çıktı!

0 1010

Sony Xperia Z4 modeli hakkında sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Sony Pictures, yaşadığı büyük hack ile sarsılmıştı. Bu hack skandalının ardından Bond’un yeni telefonu olması beklenen Xperia Z4 hakkında detaylarda sosyal platformlarda dolaşmaya başladı.

Her 6 ayda bir amiral gemisi ile kullanıcıları karşısına çıkan Sony, yeni amiral gemisini 5 Ocak 2015 tarihinde yapılacak olan CES 2015‘te tanıtılacağı konuşuluyordu. Fakat tanıtım gerçekleşmeden cihazın detayları paylaşılmaya başlandı. Xperia Z3 modelinin piyasaya sürülmesinin ardından geçen bu kısa zamanda yeni amiral gemisi ile Sony beklentilere yanıt verecekti. Yaklaşık 1 hafta kadar önce sızdırılan basın görseline göre cihaz, 5.4 inç büyüklüğünde ve 2560×1440 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak. Snapdragon 810 işlemci ile geleceği söylenen cihazın Z3 ile aynı boyutta olması bekleniyordu.

sony-xperia-z4-ozellikleri

Fakat yeni gelen sızıntılara göre cihazın 5.2 inç 1080p yani Full HD çözünürlüğünde ekranı olacak. 3 GB RAM ve Snapdragon 805 işlemcisi ile cihazı güçlü kılan özellikleri olacak. Bu teknik detayların yanı sıra 21 MP IMX230 sensörlü kamerası olacağı söylenen Sony Xperia Z4 modelinin QHD trendine katılmayacağı da gözler önüne serilmiş oldu.

Daha önce Qualcomm tarafından yapılan açıklamada Snapdragon 810 işlemcisinin 2015 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceği gündeme getirilmişti. Bu yüzden Sony ya Xperia Z4 modelini Snapdragon 805 işlemci ile piyasaya sürecek ya da Snapdragon 810 ile tanıtımı gerçekleştirip kullanıcılarına 2 – 3 ay bekleme süresinin ardından ulaştıracak.

Gelen sızıntıların ışığında cihazın Snapdragon 805 işlemci ile gelme olasılığı yüksek.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla