Ana Sayfa Bilişim Bilgisayar Yalnızca Sahibinin Görebildiği Monitör

Yalnızca Sahibinin Görebildiği Monitör [Video]

0 16607

Yanlış duymadınız bu monitör sadece sahibine görünüyor. Hayal etmeye çalışınca biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü daha önce hiç görmediğiniz ve duymadınız bir olay. Öyle bir monitör yapıldı ki yalnızca sahibi görebiliyor!

Bilgisayar kullanıcılarının en çok şikayet ettiği olay; “Arkadaşım, ailem, yanımdakiler sürekli monitörümü gözetliyor“. Cümlesinin ta kendisidir. Bunu hemen hemen her gün yaşıyoruz. Bu durumdan çok şikayetçi olan bir bilgisayar kullanıcısı kendisi için yalnızca kendisinin görebildiği bir monitör icat etti. Bunu da bir video ile çekerek dünyayla paylaştı. Eğer sizde bu durumdan çok şikayet ediyorsanız belki sizde kendinize özel bir monitör icat edebilirsiniz!

Başlığı görenlerin aklına önce hemen yeni üretilen bir monitör gelir. Bu kesinlikle x bir markanın üretmiş olduğu monitör değil. Sadece bir bilgisayar kullanıcısının yapmış olduğu bir yenilik. Tabi ki bunu hepimiz yapmak isteriz ama kaçımız videodaki adam gibi monitörümüze kıyabiliriz? Oluşacak en ufak bir aksaklıkta belki de monitörü bir daha hiç kullanamayız. Videoda her adım teker teker görülüyor olsa bile ben teknik  detayları sizler için bir kez daha anlatayım; Arkadaşımız ekran üzerindeki görüntünün her açıdan görülebilmesi için üretilen polarize filtreleri söküp, monitörü kendine özel bir hale getiriyor.

Önce polarize filtreleri söken bilgisayar kullanıcısı, ardından bu filtreleri 3D gözlüklerin camına takarak sadece gözlükten bakanların monitöre görebildiği yepyeni bir monitör ortaya çıkartıyor. Bu sayede gözlük polarize olmuş oluyor. Ekranda görünmeyen tüm görüntüler gözlük sayesinde görülebilir. Videoyu izleyince her şeyi daha iyi anlayabileceksiniz. İyi seyirler!

Yorum Yok

Yanıtla